צפו: בית"ר ירושלים חוזרת להתאמן

בזמן שיתר הקבוצות עדיין לא מורשות לחזור, הקבוצה של חוגג מתחילה בבית וגן בהכנות לליגת ה-6 על 6 הבינלאומית. השחקנים הגיעו להתכנסות בהשתתפות דראפיץ' וברדה

תומר לוי
תומר לוי  07.10.20 - 16:51
תחילת כתבה

קבוצות ליגת העל אומנם עדיין לא קיבלו אישור לחזור להתאמן, אבל בית"ר ירושלים נרשמה לליגת ה-EMF הבינלאומית, ולכן, כאחת הנציגות של ישראל באירופה, היא חזרה להתאמן. השחקנים התכנסו בבית וגן לראשונה מאז פגרת הקורונה. הקבוצה קיבלה את אישור המשטרה לחזור לאימונים, ושוטרים הגיעו למקום על מנת לתת קנסות לאוהדים שהגיעו לצפות.

כזכור, בתום הדיון, שנערך אתמול בין בכירי הענף לאנשי משרד התרבות והספורט, לא הגיעה הבשורה לאנשי הכדורגל והוחלט כי האימונים לא יחזרו לפני ה-14 באוקטובר. "תנו לנו להתאמן לפי המתווה של נבחרת ישראל, מכבי תל אביב והפועל ב"ש", אמר אתמול בעלי הקבוצה משה חוגג בדיון ותקף: "אם נותנים לכדורסל להתאמן באולמות סגורים, חייבים לפתוח את הכדורגל. אתם הורגים אותנו. מסכימים לכל מתווה, רק תנו לנו לחזור. אתם סוגרים את הענף וגורמים לנזק אדיר".

כמו כן, בית"ר אמנם הודיעה על שחרור של חמישה שחקנים, אבל למעשה היא הצליחה להגיע להסכמות רק עם אחד מהם. חנן ממן קיבל ארבע משכורות קדימה ונפרד מהקבוצה, כאשר מול דיוגו וארדסקה, שלומי אזולאי, דן איינבינדר ואור זהבי לא הושגו הבנות.

אזולאי קיבל מכתב שהוא משוחרר מהקבוצה ללא תמורה, אבל מחזיק בחוזה לעונה הקרובה ודורש פיצוי. וארדסקה נחת הלילה בישראל וגם הוא דורש פיצוי על סך כמאה אלף יורו. הפורטוגלי לא יעזוב ללא פיצוי, כשהוא מרוויח כ-27 אלף יורו נטו לחודש. בגזרת איינבינדר הסיפור ברור לכולם. הקשר כבר חודשיים לא בתוכניות של משה חוגג, אבל מסרב לעזוב ומחזיק את אחד החוזים היקרים בקבוצה. 

ומה עם קונטה? המגן עדיין בצרפת, אבל ממש לא רוצה לחזור. הוא לא יסכים לקיצוץ וגם הצעה להאריך את החוזה בשנתיים לא עומדת על הפרק מבחינתו. קונטה מאוכזב מאוד מכך שלא נמכר, למרות שהיו עליו הרבה הצעות.

כמו כן, חוגג ירשום את מתאוסיניו ואוקמפוס במועדון ויפנה מקום להגעת ירדן שועה. על פי כל ההערכות חלוץ מכבי חיפה יסגור בבית"ר במהלך החלון המקומי, שיפתח כאשר הליגה תתחדש.