במלון של תאודוסיץ': המחנה של מכבי חיפה

הירוקים יתארחו במתחם של הגארד ויקיימו משחקי אימון. וילדסחוט שהחלים מקורונה הצטרף לחבריו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  11.10.20 - 10:09
תחילת כתבה

מכבי חיפה היא הקבוצה הישראלית הבכירה הראשונה שיוצאת למחנה אימונים בחו"ל בעת פגרת קורונה הכפויה, והבוקר (ראשון) היא המריאה לסרביה למחנה בן שמונה ימים.

במועדון בחרו במלון "סרני ורה" הנמצא בהרי דיבסיברה, מרחק של שעתיים נסיעה מבלגרד. מדובר באתר נופש שנפתח לפני שנה וכולל מגרש כדורגל, אולם ספורט, חדר כושר ובריכה. הקיץ גם קבוצת הכדורגל, הכוכב האדום, קיימה במלון הזה את מחנה האימון שלה ובאופן כללי הוא מושך ספורטאים וקבוצות, בין היתר בשל היחוס שלו.

המלון שייך לאחד מגדולי הכדורסלנים באירופה במיליונים הנוכחי, מילוש תאודוסיץ' ובני משפחתו. גארד לוס אנג'לס קליפרס לשעבר, שכיום משחק בווירטוס בולוניה האיטלקית, החליט להקים קומפלקס מבודד שיותאם לקבוצות ספורט, ובמכבי חיפה התרשמו מכך. בנוסף, חשוב לזכור שסרביה הינה מדינה ירוקה, ולכן ניתן לטוס אליה ולא להזדקק לבידוד עם החזרה לישראל.

ביום רביעי יערכו הירוקים משחק הכנה ראשון נגד קולוברה לזריבץ' מהליגה השנייה בסרביה. במדיה משחק אקס הפועל באר שבע, טומיסלב פאיוביץ'. הבלם הסרבי שיחק בין 2013 ל-2015 בבירת הנגב, ושנה לאחר מכן נחת במכבי שעריים מהליגה הלאומית. במכבי חיפה מתכוונים לקיים משחקן אימון נוסף, על מנת להכין את השחקנים לקראת חידוש הליגה.

ירדן שועה, שבמו"מ עם בית"ר ירושלים, נשאר בישראל. כמוהו גם ג'וש כהן, שסובל מזיהום במרפק ויקבל טיפולים. בנוסף לשניים, גם הנציגים בנבחרת ישראל ייעדרו מהמחנה: מוחמד אבו פאני, סאן מנחם, עופרי ארד, נטע לביא ויהב גורפינקל.

הקשר ההולנדי יאניק וילדסחוט, שהחלים מקורונה, יצא למחנה ופגש את חבריו לראשונה מזה כשלושה שבועות. על מנת להשלים את הסגל, יצאו עם הקבוצה שישה שחקני נוער: באסם זערורה, רוני לאופר, אדר אזוראל, קאבה סונקו, עילאי חג'ג' ומוחמד גאדיר.