"ירדן שועה קיבל ממכבי חיפה את הכלים להצליח"

במועדון השלימו עם העזיבה. וגם: על עסקת טוואטחה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.10.20 - 07:30
תחילת כתבה

יממה עמוסה במיוחד עברה על מכבי חיפה. זה החל בהחזרתו של טאלב טוואטחה לירוק והמשיך בסיכום עם בית"ר ירושלים על העברתו של ירדן שועה. לפני כחודש פורסם לראשונה בערוץ הספורט על הבקשה של החלוץ לעזוב את הירוקים ועל ההתעניינות מהקבוצה מהבירה, וכשלושה שבועות ארך המו"מ בין הצדדים, עד שנמצא המתווה המתאים.

השחקן עצמו חתם בבית"ר, אך במכבי חיפה הבהירו כי טרם נחתמה העסקה באופן רשמי והיא צפויה להיחתם בימים הקרובים. מבחינת הירוקים מדובר בעסקה שיעקב שחר רצה משום שדרש לקבל בחזרה את רוב הכסף שהשקיע בחלוץ שנרכש מבני יהודה. הוא הגיע בתור פוטנציאל גדול, אבל מסיבות שונות הדברים לא התפתחו כפי שציפו שני הצדדים. "הפרידה משועה הייתה בלתי נמנעת, לא נוצר החיבור שכולם רצו. המועדון נתן לו את הכלים להצליח", אמר גורם.

וממי שהולך לזה שבא. טאלב טוואטחה חתם באופן רשמי לשלוש עונות במדי הירוקים ובעצם שב ל"בית" אותו עזב לפני ארבע שנים. במשך תקופה ארוכה נעשו ניסיונות להחזירו, אבל כעת זה סוף סוף הסתייע משום ששני הצדדים רצו במהלך. בעונות האחרונות המגמה של המועדון הייתה לא להעניק משכורות עתק לשחקנים, אבל במונחי הכדורגל הישראלי היא בהחלט השקיעה בעסקה וטוואטחה יהיה אחד המשתכרים הישראלים הבכירים בליגה.

במכבי חיפה מרוצים מאוד מהתחרות על חולצת ההרכב בין טוואטחה לסאן מנחם שעד כה העונה היה המגן השמאלי בכושר הטוב בישראל. במועדון אמרו: "טוואטחה הובא לעמידה במטרות שלנו, אבל תחרות היא טובה". הוא יצטרף למנחם המחלים מפציעה, ליהב גורפינקל וליתר השחקנים שלא נמצאים במחנה בסרביה, כשבשבועיים האחרונים לא התאמן ושהה בבידוד לאחר שנמצא חיובי לקורונה.

בתוך כך, מכבי חיפה מתכוננת למשחק השני במסגרת המחנה שיתקיים מחר נגד IMT בלגרד. עבור ברק בכר מדובר בניסוי כלים נוסף לקראת שובה של הליגה.