גרוטו: "לא פוסל חזרת קהל העונה. הליגה תגיע לסיומה"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות נשמע אופטימי באשר לעתיד, אך הדגיש ב"חמש באוויר": "עדיין אין אישור לקיום משחקי ליגת העל". וגם: על הליגה הבלקנית והערכה בנוגע לחיסון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.20 - 15:08

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בצל משבר הקורונה שעדיין פוקד את העולם בכלל וישראל בפרט, ליגת העל בכדורגל צפויה לשוב לפעילות כבר ביום ראשון הבא, עם המפגש המסקרן בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע שהוקדם מהמחזור החמישי. שישה ימים מאוחר יותר אמורה להתקיים החזרה ה"רשמית", כאשר המחזור הרביעי ייפתח בשבת ויינעל בשני עם המפגש הגדול בין מכבי ת"א למכבי חיפה.

לרגל המאורעות הקרובים, פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, עלה היום (ראשון) לראיון בתכנית הרדיו של ערוץ הספורט - "חמש באוויר". פרופ' גרוטו העביר כמה מסרים אופטימיים באשר לעתיד הכדורגל בישראל, אבל גם הדגיש כי האישור הסופי לקיום המשחקים בשבת של ה-31 בחודש עדיין לא התקבל.

"עדיין אין אישור לקיום משחקי ליגת העל, מלבד של הקבוצות שישחקו באירופה (לכן המשחק בין מכבי ת"א לבאר שבע ייערך בכל מקרה)", אמר נציג משרד הבריאות והוסיף: "אנחנו רוצים לחדש, אבל עדיין אין אישור סופי ונחליט בסמוך למועד בהתאם למצב. יחד עם זאת, אני מאמין שהעונה בישראל תסתיים כסדרה. משחקי אימון? נבדוק את זה משפטית, ונחזיר תשובה".

ואם העונה תסתיים כסדרה, אז מה לגבי כניסת אוהדים ליציעים? "לא הייתי פוסל לגמרי שלא יהיה קהל בעונה הקרובה. אני רואה תרחיש שזה יקרה, קשה לחזות בשלב זה", אמר פרופ' גרוטו והעלה את רף הציפיות. כשנשאל לגבי אפשרות שהספורט בישראל ובכלל יהנה כבר בעונה הנוכחית מחיסון לנגיף הקורונה, צינן הפרופסור: "אני לא חושב שזה יקרה העונה, אולי בעונה הבאה. אני מעריך שתוך 3-4 חודשים כבר יהיה חיסון ראשוני, אבל ייקח זמן עד שזה יגיע לספורט".

לטענת גרוטו, ליגת הכדורגל באירופה נמצאות בסכנה מוחשית, אולי אפילו יותר מזו בישראל. "יש לדעתי סיכון גדול להמשך הליגות באירופה. קשה לי לראות את הליגות ממשיכות לאור מצב התחלואה שמחמיר. כדורגל באנגליה הוא כמו דת, אז אולי יחריגו, אבל זה יהיה קשה", טען הפרופסור.

גרוטו התייחס גם למהלך שעשו קבוצות הכדורסל - כניסה לליגה הבלקנית - ואמר: "הן לא עבדו לפי המתווה, כך שאם יהיו שם נדבקים, אז כל הקבוצה תצטרך להיכנס לבידוד. הם עשו את זה באופן פיראטי".

נושא בוער נוסף הוא חוסר הפעילות של הילדים והנוער ברמה הספורטיבית. כאן, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לא סיפק מסר אופטימי: "אין הבדל בין שחקני כדורגל לבין חוגים לבלט וכו', המפגשים בגילי הילדים זה הדבר הכי מסוכן שיש. אם אנחנו רוצים לחיות בסגר, אז נחזיר את זה... כשיהיה מצב יותר טוב, אז נוכל לפתוח את הפעילות של הנוער והילדים במסגרת בלתי פורמלית. עדיין מוקדם, הגיל הצעיר של 14 עד 18 הוא מאוד מסוכן ולכן לא נכון לפתוח את הליגות לנוער. לצערי זה המצב כרגע".