"יכולנו לא לשלם": הסעיף בחוזים של שחקני הפועל

רגע לפני שהנהלת האדומים והשחקנים חותמים על הסכם חדש, במועדון טוענים: "העדפנו להוציא לחל"ת כי חשבנו שזו האפשרות העדיפה". וגם: הצורך הקריטי בכספי רשת הביטחון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  19.10.20 - 07:35
תחילת כתבה

אם לא תהיה הפתעה בלתי צפויה, הנהלת הפועל תל אביב ושחקני הקבוצה יחתמו באמצעות ארגון השחקנים על הסכם חדש, לפיו החל"ת תבוטל והסכומים שקוצצו להם במשכורות ישולמו בהמשך. לאורך השבוע האחרון טענו ראשי הארגון, היו"ר ניר אלון והמנכ"ל מושיקו מישאלוף, כי הוצאה רטרואקטיבית לחל"ת אינה חוקית, אבל מתברר שבהנהלה טוענים שהיו יכולים לנקוט בצעד חריף יותר.

לערוץ הספורט נודע שבחוזים החדשים של השחקנים שנחתמו לקראת העונה הנוכחית, הבעלים הכניסו סעיף מיוחד לפיו תשלום שכר השחקנים מותנה בקיום משחקי ליגת העל במתכונת כלשהי. אמנם היה צורך במו"מ ארוך, אבל בסופו של דבר כמעט כל שחקני הקבוצה חתמו על סעיף שכזה.

בהנהלה טוענים, אם כן, שבתקופת הסגר האחרון הם היו יכולים להפעיל את הסעיף המדובר, ואז הם לא היו צריכים לשלם לשחקנים בכלל. "אנחנו הודענו על הוצאה לחל"ת כי חשבנו שזו האפשרות העדיפה יותר, הנוחה יותר עבור השחקנים שיוכלו לקבל כספים מהמדינה כמו כל עובד שיוצא לחל"ת. היינו יכולים פשוט לא לשלם להם בכלל על התקופה אבל בחרנו אחרת כדי לבוא לקראתם".

בתוך כך, במועדון מקווים מאוד שכספי המקדמות מרשת הביטחון יגיעו עד סוף החודש. ההנהלה נשענה על הכספים הללו בבניית התקציב שלה וזקוקה להם נואשות.