ממן: "גם בב"ש וגם בבית"ר, הבעלים קבעו שאעזוב"

אחרי שנפרד מבית"ר ירושלים, הקשר התייחס לסאגת העזיבה שלו בראיון לתכנית הרדיו "חמש באוויר": "אם בניון היה נשאר, הייתי ממשיך. גם דראפיץ' וברדה רצו שאשאר. הפועל חיפה? אמרתי ליואב כץ וחיים סילבס שאני מבין את המצב ומוכן להתפשר. זה הבית שלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.10.20 - 14:52
תחילת כתבה

כבר מעל שנתיים שחנן ממן מחפש את עצמו בליגת העל. הוא עבר בקול תרועה להפועל ב"ש, אך אחרי פתיחה נהדרת, התפייד. משם המשיך לבית"ר ירושלים, אבל לא קיבל את כמות הדקות להן ציפה. ומה עושים כשלא הולך? חוזרים למקורות. אז רגע לפני שהקאמבק להפועל חיפה נחתם רשמית, הקשר היוצא מבית"ר ירושלים שוחח עם "חמש באוויר" ודיבר על הכל.

"למה זה לא עבד? יש במקצוע הזה מאמנים ויש בעלים", הסביר ממן. "גם בב"ש וגם בבית"ר, הבעלים קבעו על העתיד שלי. אין מה לעשות, זו זכותם, לא כועס על אלונה ולא על חוגג. בעל המאה הוא בעל הדעה. אני לא שומר טינה ועוזב בכעס, אני מאמין בעצמי ונותן את מה שאני יודע. אם תשאל את דראפיץ' וברדה אם הם רצו שאשאר, הם היו אומרים שכן. הם קובעים, אבל חוגג קובע יותר, זו הקבוצה שלו".

"למה הסכמתי? אני לא בנוי למלחמות. חוגג אמר לי לחפש קבוצה בגלל רשת הביטחון, אמרתי שאין לי בעיה. לקחתי את הפיצוי שלי בלי שיש הצעה משום מקום, אני מאמין שהקבוצה שתיקח אותי תרוויח, מאמין ביכולת שלי. עכשיו אני שומר על כושר ומשתדל לבצע כמה שיותר אימונים כדי להתחיל חזק ולא לקחת כמה שבועות הכנה".

"אם רוני לוי ויוסי בניון היו נשארים, זה לא היה קורה", המשיך הקשר. "הם נתנו לי גב ושיחקתי טוב. בתקופה שלהם חוגג קבע פחות. זה קרה כל כך מהר. הסוכן התקשר ואמר שלא נעים למשה והוא ביקש שאחפש קבוצה. אני בן אדם פשוט, לא מנסה לסבך את העניינים, הסכמתי מיד. שחקנים אחרים? זה הכדורגל. כמו שאמרנו, הבעלים קובע הכל, הוא משקיע את הכסף ויש לו את הרצונות שלו".

ועדיין, ממן פירגן לאקסית: "בית"ר קבוצה מצויינת, היא תהיה בצמרת. המאמנים החדשים הביאו שיטה שמתאימה לדי אן איי של המועדון. הם יכולים להשתפר מהעונה שעברה, או להתקדם יותר בגביע. יש שם קבוצה טובה ואני חושב שאם הייתי נשאר היא הייתה קבוצה עוד יותר טובה, אבל שוב, אני לא נשאר בכח באף מקום ומאחל להם בהצלחה".

על המעבר המסתמן להפועל חיפה הוסיף ממן: "אמרתי ליואב וסילבס שאני מבין את המצב ואני מוכן להתפשר. הפועל חיפה זה מועדון הבית שלי. יצאתי מכאן והשתדרגתי פעמיים. דווקא בהפועל חיפה אני מציג את היכולת הכי טובה שלי לאורך השנים. אני בטוח שזו החלטה טובה. אמנם אני בן 31, אבל אני מרגיש בכושר הטוב בקריירה שלי. הם היו הכי רציניים. יואב הוא בעלים שלא מסתכל רק על הצד המקצועי, הוא מתחבר לבן אדם שמאחורי השחקן, לרגש, לאישיות. הוא לאו דווקא מסתכל על הדברים בצורה מקצועית".

"מה ממן שווה היום? הייתי לי שיחה טובה עם חיים, הוא רוצה אותי כשחקן מוביל. אם אהיה שחקן מוביל, אביא גם את המספרים. היעד? עשרה שערים ועשרה בישולים".