"זה יכול להיות יום היסטורי למועדון"

במכבי חיפה מצפים לשת"פ עם אל עין, וגם למשחק העונה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  26.10.20 - 08:02

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

מכבי חיפה הודיעה אמש (ראשון) על שיתוף פעולה היסטורי עם קבוצת אל עין מאיחוד האמירויות, ומספר שעות לאחר מכן המשחק בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע הסתיים בתיקו. תוצאה שמשרתת את הירוקים.

בכרמל סיכמו את ההודעות: "זה יכול להיות יום שיכנס להיסטוריה של המועדון". בגזרת אל עין, מדובר בשיאנית הזכיות באיחוד האמירויות עם 13 אליפויות וב-2003 גם באליפות אסיה.

המועדון בבעלותו של נסיך הכתר של אמירות אבו דאבי, מוחמד בן זאיד. הוא נחשב לאחד מעשירי העולם וחובב כדורגל. בין היתר מדובר בשיתוף פעולה עסקי וההערכה שזה יוביל לשדרוג כלכלי עבור מכבי חיפה מהקבוצות האמידות בכדורגל הישראלי.

בין המועדונים עדיין אין חתימה סופית, אך היא צפויה להיערך בקרוב. מלבד משחקי ידידות, על הפרק גם שיתופי פעולה מקצועיים ומעבר של שחקנים, קיום מחנות אימון, וכן שיתוף פעולה במחלקות הנוער. בליגה המקומית כבר משחק שחקן ישראלי אחד, דיא סבע, שהצטרף לאל נאסר ולא מן הנמנע כי אל עין תנחית גם אצלה כדורגלן ישראלי.

בהיבט המקצועי, במכבי חיפה יכולים להיות מרוצים מהתיקו בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע, שתי יריבות ישירות של הירוקים על תואר האליפות. ניצחון של מכבי חיפה במשחק העונה נגד מכבי תל אביב בשבוע הבא, יגדיל את הפער לשבע נקודות מהצהובים וזו תהיה הצהרת כוונות של הקבוצה של ברק בכר.

מחר תקיים הקבוצה משחק הכנה נגד הפועל נוף הגליל. ג'וש כהן וסאן מנחם צפויים לקבל דקות ראשונות לאחר תקופה ארוכה. לבכר יש לא מעט התלבטויות בנוגע להרכב וזו הזדמנות עבורו לבחון את שחקניו ולתרגל הרכב ומערך.