ביקורת על דוניס: "הרכב מוזר. בלקמן לא הפתרון"

מכבי עם פתיחת העונה הגרועה שלה מאז 2008. המאמן ספג אש: "איך הוא ויתר על גלזר ופרץ במשחק כזה? אין שחקן שינווט את הקבוצה. אנחנו תקועים התקפית", אמרו גורמים במועדון. גם השחקנים ביקרו: "ההכנה בקיץ לא הייתה מספיק טובה ואנחנו משלמים מחיר"

תומר לוי
תומר לוי  26.10.20 - 06:41
תחילת כתבה

לא שקט בקריית שלום. האלופה בשנתיים האחרונות, מכבי תל אביב, נשארה במאזן עגום של שתי נקודות בלבד משלושה משחקים ועדיין לא ניצחה בליגה. הביקורות בראש ובראשונה הופנתה כלפי המאמן יורגוס דוניס, שרשם את פתיחת העונה הגרועה של המועדון מאז עונת 2007/8.

"ההרכב שעלה היה מוזר. איך אפשר לוותר גם על דן גלזר וגם על דור פרץ במשחק כל כך חשוב שאנחנו חייבים את הנקודות?! ואם יש בעיה בחוד, ניק בלקמן זה לא הפתרון", אמרו בקבוצה.

למרות הביקורת כלפי המאמן היווני, הבעיה בקבוצה עמוקה יותר. עזבו שחקנים טובים וחכמים כמו דור מיכה, עומר אצילי ואנדרה ג'ראלדש, כאשר נכון לרגע זה הקבוצה לא התחזקה בשחקנים באותה הרמה.

"אפשר לראות שהקבוצה מבחינה התקפית תקועה ולא מספיק חכמה. גם דוניס אמר את זה. חסרה הנעת כדור שקטה, מסירות עומק, ומישהו שינווט את הקבוצה כשהמשחק תקוע. לא בטוח שכרגע יש לנו את השחקן הזה", אמרו במועדון.

"אסור לנו להגיע ככה למכבי חיפה בשבוע הבא", אמרו שחקנים בקבוצה, "זה הופך להיות משחק מפתח להמשך העונה, אבל מצד שני לא צריך להיכנס להיסטוריה. ההכנה הקיץ לא הייתה מספיק טובה ועכשיו אנחנו משלמים את המחיר. עם זאת, אנחנו עוד נתחזק, נתחבר ונצבור מומנטום טוב בליגה".

חזרה למאמן. בהפסקה דוניס ניסה להעיר את השחקנים כאשר ערך חילוף משולש ואמר להם בין היתר: "אי אפשר לשחק באנרגיות האלה. אתם חייבים להתעורר כדי לנצח את המשחק". באופן כללי, אף שחקן לא בלט לטובה, למרות שהבלם לואיס הרננדס עושה רושם לא רע בכלל למשחק ראשון בהרכב.

"התנאים לא פשוטים עם הקורונה שפגעה בקבוצה", אמרו חלק מהשחקנים ששידרו אופטימיות, "עכשיו יש למאמן את כל הסגל ובלי עצירות הוא ילמד להעיר גם את השחקנים יותר טוב. בכל זאת, יש גם הצלחה באירופה שלא הייתה בשנתיים האחרונות".