חשש בב"ש: חיוביים לא יוכלו לשחק בניס

למרות ארכת אופ"א, צרפת הקשיחה את ההנחיות. ההסבר בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.10.20 - 13:51
תחילת כתבה

הפועל באר שבע פתחה את שלב הבתים בליגה האירופית בצורה נהדרת ועם סגל מלא, אבל לקראת ניס יש לה חשש מחודש. בשל הקשחת ההנחיות של משרד הבריאות הצרפתי, שחקנים שיימצאו חיוביים לנגיף לא יורשו להיכנס למדינה גם אם יוגדרו חולים מחלימים ובהתאחדות לכדורגל העבירו למועדון מסר בנושא.

משרד הבריאות הישראלי פנה למשרד הבריאות העולמי בבקשה להכיר בחולים המחלימים, חולים שאינם מדבקים ולאפשר להם להיכנס לצרפת. יש לציין שאופ"א העניקה לכל אותם שחקנים בב"ש ואנשי צוות שנמצאו חיוביים בבדיקת הקורונה האחרונה, אבל נחשבים ללא מדבקים ארכה לשחק כך עד לסוף דצמבר. הבעיה היא שהארגון לא יכול להשפיע על משרד הבריאות של אותה מדינה אם זו תסרב להכניסם

בב"ש מחזיקים אצבעות שבבדיקה שנערכה היום כולם ייצאו שליליים ובמידה שיימצאו חיוביים סיכוי קיים שלא יוכל לקחת חלק בנסיעה. בכל מקרה, לפי ההערכות במשרד הבריאות לא אמורים להימצא כאלה.

כזכור, חלק גדול מאנשי ב"ש נמצאו חיוביים לנגיף בתחילת החודש ואחרי תקופה נערכה בדיקה נוספת בה התגלה שז'וסוואה, לואי טאהא ורז רחמים חיוביים לנגיף. תחילה היה חשש כי השלושה לא יוכלו להיכלל בסגל האדומים למשחק מול סלביה פראג, אבל בסופו של דבר אופ"א אישרה לחולים מחלימים לשחק.