שער ובישול לשועה, בית"ר י-ם גברה 2:3 על בני יהודה

הכנה: החלוץ לא היה זקוק ליותר מדי זמן כדי להראות מה יש לו ברגליים, הבקיע את שער הבכורה אחרי 10 דקות וסידר לרוטמן (40) את השני בניסוי הכלים האחרון לפני הפועל ת"א. עמית כהן (31) ובן שמעון (45) הספיקו לאזן, וראו את פדידה מכריע בדרמטיות בתוספת

תומר לוי
תומר לוי  26.10.20 - 17:04
תחילת כתבה

זה אמנם עדיין לא הדבר האמיתי, אבל זה בהחלט סימן לבאות: במשחק ההכנה האחרון שלה לפני שהיא חוזרת לליגה, בית"ר ירושלים ראתה את ירדן שועה, שהגיע לאחרונה ממכבי חיפה, כובש את שער הבכורה שלו בקבוצה ומוסיף בישול ב-2:3 על בני יהודה.

שועה לא היה זקוק ליותר מדי זמן כדי להראות מה יש לו ברגליים, וכבר אחרי 10 דקות של כדורגל עלה על לוח התוצאות לאחר כדור עומק מדוייק של רוטמן. אותו רוטמן קיבל מסירה יפה משועה בדקה ה-31 ושלח פצצה לרשת של הקבוצה מהשכונה, אבל לא לפני שראה את עמית כהן מאזן עבור בני יהודה. מבול השערים נמשך רגע לפני הירידה להפסקה, כשרועי בן שמעון איזן עבור ניר ברקוביץ' והוריד את הקבוצות להפסקה ב-2:2. עוד לפני כן, בדקה ה-16, תמיד עדי נפצע והוחלף על ידי שלום אדרי.

המחצית השנייה, לעומת זאת, הייתה רגועה הרבה יותר. לא קיבלנו כמות זהה של שערים, המאמנים ערכו חילופים רבים והמשחק הפך להיות מאוזן ובקצב נמוך יותר. דראפיץ' וברדה נתנו לשועה מנוחה אחרי 60 דקות מאחר שהוא עדיין לא בכושר משחק מלא, מה גם שהחלוץ היה היחיד שלבש גופיית GPS כדי לבחון את חלוקת העומסים. דן איינבינדר ומתוסיניו לא שותפו, כאשר אצל השני הסיבה היא כושר המשחק גם כן.

מי שתפס את ההזדמנות בשתי ידיים, היה רועי פדידה הצעיר, שלא זוכה להזדמנות בדרך כלל, אבל היום היה אחראי על שער הניצחון של הירושלמים בדקה ה-89 וקבע את תוצאת המשחק. בית"ר, עושה רושם, מוכנה לקרב הליגה מול הפועל ת"א - בעוד בני יהודה תנסה להתאושש עד למשחק מול אשדוד.

מהלך המשחק
אחרי עשר דקות נטולות מצבים, הספתח של ירדן שועה הגיע. החלוץ קיבל כדור עומק מדוייק בין שניים, לא התבלבל באחד-על-אחד מול ניראון וכבש את שער הבכורה שלו במדים הצהובים-שחורים. בדקה ה-16, בית"ר ביצעה חילוף מוקדם כשתמיר עדי נפצע ולא יכול היה להמשיך. שלומי אדרי עלה במקומו.

בדקה ה-30, הגיע תורה של בני יהודה לבחון את בית"ר ירושלים לראשונה. ניב זריהן פרץ לרחבה וסחט הצלה נהדרת מאיתמר ניצן - אך על הריבאונד השתלט עמית כהן, שמצא את שער השוויון. בית"ר ירדה קצת לאחור, אבל בדקה ה-40 ירדן שועה שוב נכנס לפעולה. הפעם החלוץ מצא את רוטמן לבדו מחוץ לרחבה וסידר למבשל השער הראשון את השני של בית"ר בבעיטה מרשימה מ-20 מטרים.

חושבים שנגמר? תחשבו שנית. רגע לפני הירידה להפסקה, מבול השערים נמשך. הפעם זו הייתה בני יהודה ששוב מצאה את השוויון מרגליו של רועי בן שמעון - והשוויון הזה החזיק מעמד עד הדקה ה-89, אך לא יותר מזה. רועי פדידה, שלא זוכה להזדמנויות בדרך כלל, יצא למבצע סולו נהדר וקבע את תוצאת המשחק. 2:3 לבית"ר בסיום.