צרות טובות: הלבטים של בכר לקראת מכבי ת"א

ג'וש כהן יחזור מול נוף הגליל. רק 4 "באנקרים" במכבי חיפה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.10.20 - 11:50
תחילת כתבה

מכבי חיפה תערוך היום (שלישי) ניסוי כלים אחרון לקראת משחק העונה נגד מכבי תל אביב בשבוע הבא. הקבוצה של ברק בכר תפגוש את הפועל נוף הגליל מהלאומית. השוער ג'וש כהן המחלים מזיהום במרפק וסאן מנחם שסבל מכאבים בקרסול יקבלו דקות ראשונות מזה תקופה ארוכה. השניים לא נטלו חלק במשחקי ההכנה בסרביה, וכן במשחק האימון הפנימי שנערך בשישי.

לבכר יש לא מעט התלבטויות לקראת מכבי תל אביב. למשחק היום יש משקל בנוגע להרכב שיעלה בשבוע הבא. במידה וכהן יהיה כשיר באופן מלא הוא יפתח, אך עומרי גלזר נמצא בכוננות. מרב ההתלבטות היא בחלק האחורי. מלבד ארנסט מאבוקה ובוגדן פלאניץ', כרגע מקומו של אף אחד אינו מובטח. במהלך המחנה בסרביה אעיד חבשי פתח לצדו של פלאניץ', אך עם חזרתו של עופרי ארד ממסע הנבחרת, ישנו מאבק על חולצת ההרכב.

בכר שיחק בליגה עם רביעיית הגנה, אך באירופה הוא עלה עם שלושה בלמים, מערך בו שיחקה עד כה מכבי תל אביב. במידה ויעלה עם שלושה בלמים, ארד וחבשי יפתחו לצדו של פלאניץ'. גם בעמדת המגן השמאלי יש מאבק על חולצת ההרכב הראשון. עד כה היה סאן מנחם באנקר, אך עם הגעתו של טאלב טוואטחה נוצרה תחרות. השניים ישותפו היום נגד נוף הגליל.

בהיעדרם של נטע לביא ומוחמד אבו פאני מהמחנה בסרביה, חוסה רודריגס ויובל אשכנזי הציגו יכולת טובה ויצרו כאב ראש חיובי אצל בכר. יאניק וילדסחוט שהחלים מקורונה נמצא בתמונת ההרכב, כמו גם דולב חזיזה. מקומם של צ'ארון שרי וניקיטה רוקאביצה מובטח.

בכר יסתדר ללא החלוץ הגנאי, גודסוואי דוניו שנפצע במהלך המחנה והופעת הבכורה שלו בליגה הישראלית תדחה. בנוף הגליל משחקים המושאלים דויד אקווה ומוחמד ג'אבר, וכן תום סקולובין ועודד צ'וקול שנרכשו. זו הזדמנות עבור הירוקים לעקוב אחריהם.