תמונת מצב עדכנית בנוגע לחובות של הפועל

אחרי ההחלטת פיפ"א בנוגע למנדיונדו, זה מה שנותר לאדומים

מוטי פשכצקי ושירי אלג'ם  27.10.20 - 12:37
תחילת כתבה

רגע קטן של נחת עבור הפועל ת"א: ה-CAS החליט להעביר את החוב של 2.5 מיליון יורו למאמן סזאר מנדיונדו לטיפול המפרק של האדומים. המשמעות: קבוצת ניסנוב לא תהיה מחויבת לשלם את הסכום, שהיה מהמשמעותיים שהצטברו בתביעה לפיפ"א ואופ"א. אם חשבתם שבכך נפתרה הבעיה של הפועל ת"א, אז הדרך לשם עוד ארוכה.

17:30 ישיר באתר וב-5PLUS: הפועל ת"א נגד הנבחרת הצעירה 

כזכור, כשקבוצת ניסנוב-תושב-גרינברג רכשה את המועדון אחרי הפירוק בינואר 2017, היא התחייבה לטפל ולקחת אחריות על כל החובות מול אופ"א ופיפ"א  שהצטברו מהשנים הקודמות , חובות שהוגדרו "חובות חו"ל, ונאמדו באותה נקודת זמן בכ-30 מיליון שקלים.

הנהלת המועדון שכרה את שירותיו של עורך הדין יוסי גייר על מנת שיטפל בנושא, והסכום הכללי ירד בהרבה. לפי המכתב של פיפ"א, הסכום הכללי של החובות עומד כרגע על 18 מיליון שקלים.

כפי שכבר פורסם כאן בעבר, הנהלת המועדון ביקשה לאחד את כל התביעות (את כל התיקים שעומדים נגדה) ושה-CAS ידון בהם כמקשה אחת. לפי המכתב, הדיון הזה יערך בתחילת ינואר 2021.

כפי שהחובות הצטמצמו עד היום, במועדון האדום מאמינים שהם יצטמצמו עוד יותר ושהפסיקה בסופו של דבר תהיה על כמה מיליונים בודדים של שקלים. חשוב לזכור כי המועדון יוכל להגיש ערעור על החלטת ה CAS (תוך 60 יום מההחלטה), עד שיתקיים דיון על הערעור גם יכול לקחת זמן, כך שבהפועל ת"א מאמינים שהעניין הזה לא יוכרע במהלך העונה הקרובה.

חשוב להדגיש, כאמור, שמדובר בחובות משנים קודמות שלא קשורים להנהלת הפועל ת"א הנוכחית, אך הטיפול בנושא הזה מעסיק את המועדון מהרגע שעבר לידיים של הניסנובים. בכל מקרה, בהפועל ת"א מאמינים, שגם אחרי שייקבע סכום החובות הסופי, לטענתם הוא יהיה באחריות המפרקים, ולא באחריות הנהלת הפועל ת"א הנוכחית.