הפתעה: עומרי גלזר צפוי לפתוח מול מכבי ת"א

שוער מכבי חיפה יקבל את הקרדיט ב-11, כמו גם חוסה רודריגס. ווילדסחוט יחזור, התלבטות בין מנחם לטוואטחה. אשכנזי וחזיזה יסופסלו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  28.10.20 - 09:13

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

הניצחון של מכבי חיפה אמש (שלישי) נגד הפועל נוף הגליל (0:4) נתן לברק בכר המון חומר למחשבה לקראת המפגש נגד מכבי תל אביב בשני. מסתמנת הפתעה בין הקורות - עומרי גלזר שעלה בהרכב עשוי לפתוח ב-11 במשחק העונה. השוער שלא היה בתכניות ועד כה לא היה בסגל בשום מסגרת, מרשים במשחקי ההכנה.

גם העובדה שג'וש כהן עדיין לא כשיר ב-100 אחוז, מגדילה את הסיכויים שגלזר יהיה זה שיקבל את הקרדיט. כהן אמנם שיחק אמש 30 דקות, אך הוא עדיין רחוק מכושרו בעונה שעברה. ברק בכר ערבב בין ההרכבים במשחק על מנת לבחון כמה שיותר שחקנים וגם כדי לא לתת מידע ליריבה הצהובה.

הקשר הספרדי חוסה רודריגס שטרם פתח בהרכב הירוקים, מציג יכולת טובה כבר תקופה ארוכה וצפוי לפתוח נגד האקסית. עדיין ישנה התלבטות האם להציבו במרכז הקישור לצדם של נטע לביא ומוחמד אבו פאני או דווקא לצוותו לשני הבלמים וליצור מערך גמיש בו בכר עובר משלושה בלמים לשלישיית קישור תוך כדי משחק.

בוגדן פלאניץ' נכנס לעניינים, לצדו שיחק אמש עופרי ארד. הצוות המקצועי רצה לראות את השילוב ביניהם, מכיוון שארד לא נטל חלק במחנה בסרביה. גם עאיד חבשי בתמונת ההרכב. טאלב טוואטחה שעבר בבקרה ונרשם בהתאחדות, נכנס כמחליף. סאן מנחם שהחלים מפציעה היה טוב ובעמדה הזו יש לבכר כאב ראש חיובי.

שלישיית ההתקפה המסתמנת תכלול את צ'ארון שרי, יאניק ווילדסחוט וניקיטה רוקאביצה. השלושה גם כבשו במשחק נגד נוף הגליל. בכר העניק הזדמנות גם לצעירים. טימוטי מוזי עלה בהרכב וכבש, מאור לוי היה פעיל, והרכש שהגיע הקיץ יהאב אל עביד מספק חומר למחשבה למאמן הירוק.

יובל אשכנזי ודולב חזיזה שהיו באנקרים אצל מרקו בלבול, צפויים לפתוח על הספסל. למרות זאת, במועדון מעריכים מאוד את הצמד שהגיע מבני יהודה.