עאיד חבשי או עופרי ארד יפתחו מול מכבי תל אביב

מקומו של פלאניץ' במרכז ההגנה מובטח. מכבי חיפה שומרת על איפוק לקראת משחק העונה. יהב גורפינקל צפוי לעזוב

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  29.10.20 - 07:21
תחילת כתבה

בעוד שלושה ימים ברק בכר יעמוד על הקווים במשחק העונה הראשון שלו מול מכבי תל אביב כמאמן מכבי חיפה. כיאה למעמד, יש לו לא מעט התלבטויות בנוגע לתמונת ההרכב לקראתו.

העיקרית היא במרכז ההגנה. עאיד חבשי ועופרי ארד נאבקים על חולצת ההרכב, כשבכר עדיין לא החליט מי מבין השניים יפתח לצדו של בוגדן פלאניץ', שמקומו במרכז ההגנה מובטח. המאמן צפוי לקבל את ההחלטה בסמוך למשחק.

במשחקים מול רוסטוב וטוטנהאם, בכר שיחק במערך של שלושה בלמים בו שיחקו כל השלושה יחד, אבל כאמור ישנה הערכה שאחד מהם ירד לספסל נגד מכבי ת"א. במידה שהמאמן יחליט בסופו של דבר לפתוח עם שלושה בלמים, נראה שחוסה רודריגס שיכול במהלך המשחק לזוז לקישור זוכה ליתרון.

למרות ההיסטוריה בין המועדונים והיריבות ארוכת השנים בתוספת העובדה שפתחה טוב את העונה, ניכר שמכבי חיפה נוקטת גישה המשדרת צניעות לשחקנים וגם כלפי חוץ. "נמנעים מהצהרות, זה רק יכול לגרום לנזק", אמרו במועדון.

דולב חזיזה סובל מפציעה קלה אותה ספג במשחק האימון נגד הפועל נוף הגליל, אך יהיה כשיר למשחק העונה. בכל מקרה, הוא לא צפוי לפתוח בהרכב.

בתוך כך, נראה כי בימים הקרובים יהב גורפינקל יעזוב את מכבי חיפה. הפועל חיפה מעוניינת במגן היריבה העירונית וגם בני יהודה בתמונה. גורפינקל טרם חתם על הארכת חוזה, אך עשוי לעזוב תמורת אחוזים מדמי מכירתו.