ג'ונתן אגודלו מספר על החוויה לשחק תחת מראדונה

חלוץ ב"ש, אגודלו, סיפר על החוויות לשחק תחת מראדונה בחימנסיה: "לימד אותנו להסתכל ליריב בלבן של העיניים. עבור רבים הוא עדיין אליל, 3,000 איש חיכו לו בכל עיר שהגענו"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.10.20 - 11:35
תחילת כתבה

לא הרבה שחקנים זוכים לשחק תחת אגדה, קל וחומר מי שנחשב בעיני רבים לשחקן הטוב ביותר בכל הזמנים. חלוץ הפועל באר שבע ג'ונתן אגודלו הוא בין יחידי הסגולה שיכולים לספר איך זה לעבוד תחת דייגו מראדונה, שהיה מאמנו בחימנסיה לה פלאטה. רגע לפני שמראדונה חוגג 60, הקולומביאני חלק חוויות מהתקופה עם מי שמחזיק בכינוי המחייב "אלוהים".

ג'ונתן איך היית מתאר את החוויה של להיות שחקן תחת מראדונה?
"החוויה עם מראדונה הייתה מאוד משמעותית. כשאגדת כדורגל עולמי כמוהו הוא המאמן שלך, אתה מרגיש גאה. המחשבה שהוא לקח אותי בחשבון בקבוצה שלו, נתנה לי ביטחון. ניצלתי את העצות שקיבלתי ממנו בצורה הטובה ביותר וזה התבטא במשחקים. אני אסיר תודה על ההזדמנות היפה הזאת".

איך מראדונה תרם לקריירה שלך?
"לדייגו, בתור מי שהיה השחקן הטוב בעולם, יש הרבה ידע והוא נתן עצות כמו איך להתנהל במגרש. אני חושב שרק מהעניין הזה הרווחתי המון".

אתם עדיין בקשר?
"בפעם האחרונה שדיברתי איתו הייתה לפני שעזבתי את ארגנטינה והוא לא ידע דבר על כך שאני מגיע לישראל. לא הייתה לי הזדמנות לדבר איתו מאז, רק עם העוזר שלו וגם לו אני אסיר תודה".

מה החוויה שאתה הכי זוכר מהתקופה שלך עם מראדונה?
"ביום שפגשתי אותו, השתדלתי להישאר קר רוח. רציתי לשמוע את מה שיש לו לומר ומה הוא רוצה מאיתנו. אני מודה לו על הביטחון שהפגין בנו, השחקנים. הוא לימד אותנו להסתכל ליריב בלבן של העיניים והידיעה שהוא נמצא שם ומנהל את העניינים נתנה לנו המון מוטיבציה. לעולם לא אשכח את הסיפורים והחוויות שלו ששיתף איתנו, זו מזכרת".

למרות שעברו הרבה שנים מאז ששיחק היחס אליו בארגנטינה עדיין כאליל?
"הוא עדיין אליל עבור רבים, העם אוהב אותו, הוא היה מקבל אהבה בכל איצטדיון שהיינו מגיעים אליו והקהל היה משתגע. בכל עיר שהגענו אליה, 3,000 איש חיכו לו. אנשים לא שוכחים לו את מה שעשה עם נבחרת ארגנטינה ובמועדונים בהם שיחק. בגלל זה קוראים לו ״אלוהים״ (D10s)".

ככדורגלן הוא נחשב לאחד הגדולים אי פעם, אבל איך מראדונה כאדם?
"כמו שהיה הכדורגלן, כך גם ביום שאחרי. הוא תמיד נחמד וצנוע. הוא נתן לי להרגיש את החיבה שלו ונתן לי להרגיש חשוב. זה מאוד חשוב לכדורגלן להרגיש את התמיכה של המאמן שלו".