"אחרי הבעיות בחיפה, זה הצ'אנס של שועה"

ורד: "צמאים לכדורגל". דראפיץ': "רציתי את ירדן בבית"ר"

תומר לוי
תומר לוי  29.10.20 - 18:40
תחילת כתבה

בעוד יומיים (שבת) בית''ר ירושלים תחזור סוף סוף לליגת העל לקרב מול היריבה המושבעת - הפועל תל אביב.
מאז ששבו להתאמן, הירושלמים, מחוזקים בצמד המאמנים סלובודן דראפיץ' ושי ברדה וכמו כן, בירדן שועה, מתאוסיניו וסנטיאגו אוקמפוס, ניצחו את שני משחקי ההכנה, וכעת דרוכים לקראת המבחן האמיתי בליגה.

הקפטן של הקבוצה, עידן ורד התייחס לצירופו של החלוץ שעשה הרבה רעש אצל האקסית מחיפה ולא על המגרש. "שועה ילד טוב ומאוד מוכשר. זה הצ'אנס שלו אחרי שהיו לו קצת בעיות בחיפה עם השחקנים והמאמנים. אני לא יודע בדיוק מה היה שם. הוא פה שבועיים ועובד קשה. שועה חרוץ, אם הוא לא ינצל את ההזדמנות זו בעיה שלו, אבל אני מאמין בו. יש את טל בן חיים, איתמר ניצן, אותי ועוד כמה חבר'ה עם ניסיון ואנחנו עוזרים לו ומכוונים אותו". 

כמו כן, ורד התייחס לקרב מול האדומים לצוות המקצועי החדש: "אין תירוצים, גם אנחנו וגם הם היינו בערך חודשיים בחוץ, הפועל ת"א מול בית"ר ירושלים זה כל הזמן משחק גדול, לא משנה אם בטדי או בלומפילד, לא משנה אם או בלי קהל. אני מאוד מתחבר לשיטה של דראפיץ' וברדה, גם אצל רוני לוי היה לי כיף, כל עוד אני כשיר ובריא אז אני שמח ומאושר. השיטה שלהם מתאימה לבית"ר וגם הקהל יודע את זה".

"המילה פוטנציאל היא די גדולה", המשיך ורד, "בשנה שעברה אמרו את זה על פרדי פלומה, לוי גארסיה ושחקנים נוספים, ובסוף סיימנו במקום השלישי בפער של 30 נקודות מהאלופה. אנחנו רוצים להיות פקטור עד הסוף העונה ושהקהל יאהב לראות אותנו משחקים כדורגל התקפי".

על סוגיית הבידוד אמר ורד: "אנחנו צמאים ורעבים לשחק כדורגל. למרות שזה קשה, נהיה בבידוד כמה זמן שצריך. אנחנו מתאמנים כבר חודשיים לסירוגין, אך הליגה חסרה לנו. הכדורגל הוא תרפיה לגוף ולנפש עבורנו ועבור מאות אלפי אוהדים בבית".

המאמן סלובודן דראפיץ' הוסיף: "אנחנו קבוצה כישרונית ואין ספק שבית"ר מחכה למשחק הזה הרבה זמן. המשחק מול הפועל ת"א חשוב לאוהדים ואני מאמין בסגל שלנו".

על ירדן שועה אמר דראפיץ': "רציתי אותו, אבל רציתי לדבר איתו לפני. הייתה לנו שיחה חיובית וזה ילד בן 21 שרוצה להצליח. הוא מתאמן ומתנהג כמו שצריך, וגם מול בני יהודה הוא היה מצוין בהרבה דקות. אם הוא ימשיך ככה הדרך שלו להתקדם סלולה".