לפני מכבי ת''א: כאלף אוהדים באימון חיפה

צפו: הקהל הירוק דחף. לביא: "נעשה הכל כדי לשמח אתכם"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  31.10.20 - 13:21
תחילת כתבה

למרות שלא יהיו ביום שני בסמי עופר, אוהדי מכבי חיפה מריחים הזדמנות: השבוע, כשהירוקים שלהם ביתרון של ארבע נקודות (עם משחק ביד), הם יפגשו את מכבי תל אביב למשחק שניצחון בו יכול להוות צעד משמעותי קדימה.

כ-1,000 אוהדי מכבי חיפה הגיעו למתחם האימונים כפר גלים כדי לעודד את השחקנים לקראת המשחק בשני נגד מכבי תל אביב. לכר הדשא הושלכו עשרות אבוקות.

האוהדים שרו שירים רבים בגנות הצהובים על מנת להטריף את השחקנים לקראת המפגש מול היריבה המרה. בשל הנחיות הקורונה על השחקנים נאסר ליצור מגע עם האוהדים. במועדון סיפרו: "כבר הרבה זמן שהשחקנים לא הרגישו את הקהל בגלל הקורונה, מתגעגעים לימי סמי עופר מלא"

לכולם ברור שללא הקורונה, איצטדיון סמי עופר היה מלא עד אפס מקום בשני, אך במכבי מתעסקים במצב הנתון. העונה עד כה ניצחו הירוקים במשחקי הבית בכל המסגרות, מאזן שהם יקוו לשמור עליו גם אחרי "משחק העונה הראשון".

קפטן מכבי חיפה, נטע לביא אמר לאוהדים שהגיעו לאימון: "אני יודע כמה זה חשוב לכם, נעשה הכל כדי לשמח אתכם. אנחנו מתגעגעים לקהל".

בצד המקצועי, ברק בכר סימן את מרכז השדה כמאבק משמעותי לקראת משחק העונה. בשנים האחרונות הקישור האחורי של מכבי חיפה היה בעוכריה. נטע לביא הוא מהקשרים הטובים בכדורגל הישראלי, אך מוחמד אבו פאני וחוסה רודריגס שדרגו את מרכז הקישור של מכבי חיפה וביום שני זה המבחן האמיתי של השלושה.

לא רק עבור חוסה רודריגס, אקס הצהובים מדובר במפגש מרגש, אלא גם עבור עוזר המאמן, גיא צרפתי שגדל במכבי תל אביב ושימש בהצלחה כמאמן קבוצת הנוער, לפני שהתאחד עם ברק בכר בהפועל באר שבע. במועדון ינסו להכשיר את החלוץ הגנאי, גודסוואי דוניו על מנת שיוכל לתת לבכר אופציה התקפית נוספת מהספסל.