הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בעלים, מאמנים ושחקנים לא בקיאים בחוקה"

אירועי סכנין וה-VAR: השופט ריינשרייבר בראיון למגרש פתוח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.11.20 - 18:14

הכותרת הגדולה של משחקי השבוע בליגת העל הייתה השיפוט. רגעי מחלוקת נרשמו בסמי עופר במשחק בין מכבי חיפה למ.ס. אשדוד וגם בדוחא בין מכבי תל אביב לבני סכנין. הערב (שני), השופט הבינלאומי רועי ריינשרייבר התייחס לחשיבות ה-VAR בכדורגל, על רקע הביקורות האחרונות, בראיון ל'מגרש פתוח'.

ריינשרייבר, שהיה שופט המסך אמש בדוחא הגיב לשני האירועים, שהצריכו שימוש במערכת. על הפנדל שבוטל לסכנין אמר: "איכות הצילום והזוויות בסכנין לא היו מספיק טובות כדי לטפל באירוע בצורה המהירה ביותר ולכן לקח יותר זמן לקבל את ההחלטה".

כמו כן, השופט התייחס לשער השני של מכבי ת"א, שעל פי ההודעה הרשמית שהוציאה בני סכנין, נחשב כלא חוקי. ריינשרייבר נגד את הטענות: "החוק אומר שכאשר שחקן התקפה לא יוזם ריצה לכיוון השחקן היריב, בזמן שהוא נוגח לאחור, מדובר בפעולת משחק רגילה של מסירה בין שחקן הגנה לשחקן התקפה".

"יש בעלים, מאמנים ושחקנים בכדורגל הישראלי שלא מכירים את החוקה", הוא המשיך, "הם מדברים ואחר כך הם מעצבים דעת קהל שגויה. יש שחקנים שלא יודעים חוקים בסיסיים".

על חשיבות המערכת אמר ריינשרייבר: "ה-VAR יוצר צדק. אם אני טועה יש מישהו שיבוא ויגיד לי - טעית. יש אירועים וטעויות שהולכים עם שופטים עד הקבר ועכשיו יש להם אפשרות לראות את המהלך שוב".

"יש טעויות בכל מקום. גם אנחנו טועים, אך המטרה שלנו היא לתת את העבודה הטובה ביותר עבור הקבוצות. ה-VAR הגיע כדי לעשות תיקון לטעות קריטית במשחק. זוויות הצילום ואיכות הצילום עוזרות כדי לקבל החלטה נכונה יותר, כמו שקורה באופ"א".

ריינשרייבר עלה לקטגוריה 1 באופ"א וכעת יכול לשפוט משחקים בליגת האלופות, הליגה האירופית ומשחקי הנבחרות. במחזור השני בליגת האלופות, במשחק בין ריאל מדריד למנשנגלדבאך, ריינשרייבר היה חלק ממערכת ה-VAR.

"יש כמות מצלמות אדירה. מעל 20, מדובר באיכות מצלמה שעדיין לא הגיעה לארץ", סיפר השופט, "אנחנו מדברים בנינו בעברית ואם צריך לשתף את המפעילים של המערכת, אז עוברים לשפה שהם מבינים".