"שחקנים לא לוקחים את הצ'אנסים שלהם"

אבוקסיס ביקר אחרי הפסד ב"ש: "המחצית הכי חלשה שלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.20 - 21:09
(לירון מולדובן)
(לירון מולדובן)
תחילת כתבה

הפועל באר שבע כבר עם רצף של חמישה משחקי ליגה ללא ניצחון, אחרי שהערב (שבת) היא ספגה 2:0 מאוד מאכזב מול מ.ס אשדוד. ביום חמישי הקבוצה תפגוש את לברקוזן, והיא מגיעה במומנטום רע במיוחד. יוסי אבוקסיס מאוד לא אהב את היכולת של הקבוצה שלו, והוא הבהיר זאת טוב מאוד בראיון שלאחר ההתמודדות.

"המחצית הראשונה הייתה הכי חלשה שלנו העונה, טעויות קשות מאוד בהגנה ובמרכז השדה, כל המערכים לא תפקדו", אמר המאמן. "אסור להיראות ככה, ונקווה שלא נראה יותר מחציות כאלו. ההבדל בין אירופה לליגה? במשחקים האלה אנחנו באים במחשבה שאנחנו פייבוריטים, ואין כזה דבר בליגה הזו. זה סגנון משחק שונה מאוד ונצטרך להביא הרבה יכולות אישיות במשחקים האלה, וזה לא קורה כי קבוצות סוגרות יותר".

כשנשאל אם חסר משהו בחלק ההתקפי, ענה: "זה לא תירוץ, אבל חסרים שני שחקנים כמו ויטור הלב בהגנה ואלטון שאחד הטובים שלנו בהתקפה. האחרים צריכים לדעת שיש צ'אנסים שמקבלים אותם ובינתיים לא לוקחים. המערך? מול סכנין ספגנו כשהיינו עם 4 בהגנה ועברנו ל-5 בהגנה ולא ספגנו. מה גם שמיגל (ויטור) לא משחק ויש לנו פחות אפשרויות, נצטרך לעבוד".

על היריבה הבאה שלו, לברקוזן, אמר המאמן: "זו אופרה אחרת, תלוי בהם יותר מבנו. נהיה חכמים כדי להביא תוצאה טובה".

רן בן שמעון התעקש כי הקבוצה שלו יכולה אפילו יותר מזה: "יש פוטנציאל הרבה יותר גבוה גם ממה שראיתם, הגענו להרבה מאוד מצבים. היינו מסוכנים יותר מצד לצד, יכולנו לכבוש יותר בחצי הראשון עם קצת יותר חדות. הוכחנו שאנחנו קבוצה צעירה שמחזקת את החומר הקיים. זה מועדון עם אווירה ביתית וטובה שכיף מאוד להשתייך אליו. צריך לייצר רצף ניצחונות כדי להגיע למעלה".

שלומי אזולאי, שכבש שער אחד אך גם החמיץ לא מעט מצבים, אמר: "לא מתרכז בהחמצות וממשיך הלאה לפעולה הבאה. שמח שהייתי מרוכז וכבשתי כדי להעלות את הקבוצה ליתרון. רן (בן שמעון) שומר אותנו מפוקסים במשחק, בכל פעולה הוא שם צועק ומדבר וחי את המשחק. אני חושב שזה שומר אותנו מרוכזים. העונה של אשדוד לאן? לא רוצה לצאת בהצהרות דווקא אחרי ניצחון. יש לנו הרבה דברים לעבוד עליהם".