"בכר אשם". הניתוח של ברקוביץ' לדרבי

אגדת העבר ב"שער השבת": "איך למכבי חיפה אין שני חלוצים?"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.20 - 23:20
תחילת כתבה

פתיחת העונה הנהדרת של מכבי חיפה הפיחה בקהל הגדול של הקבוצה תקווה שהנה, אחרי עשר שנים עקרות, האליפות שוב תחזור אל הכרמל. אלא שאז הגיע המחזור השביעי ואיתו הדרבי הראשון של העונה והשאיפות הירוקות ספגו מכה לא פשוטה עם הפסד 2:1 בסמי עופר. עבור פרשן "שער השבת" אייל ברקוביץ' ברור על מי מוטלת האחריות על ההפסד.

"מי בחר את ההרכב? מי עשה את החילופים הגרועים? מי בחר את הסגל?", אמר הקוסם כשהוא מכוון את דבריו למאמן ברק בכר, "מישהו יכול להסביר לי איזה תפקיד רודריגס משחק? לא שמעתי דבר כזה ששחקן מתחיל בלם, עובר להיות קשר, חוזר לבלם, יוצא החוצה. ברק בכר אשם בכל מה שקורה במכבי חיפה, כולל האנרגיות וכולל זה שהם היו רכים ולא הגיע לכדורים ראשונים".

ברקוביץ' טוען כי בניית הסגל של חיפה לוקה בחסר: "תסבירו לי, מי המחליף של רוקאביצה? אם הוא נפצע חס וחלילה, אין חלוץ נוסף למכבי חיפה? אם אתה בפיגור, אין את מי להכניס? למכבי חיפה הגדולה, עם התקציבים... אין שני חלוצים?".

בצד המנצח, היה זה נס זמיר שעשה את העבודה עם שער ובישול. ברקו מכיר את הקשר היצירתי מקרוב:  "הוא היה שחקן שלי. הוא כישרון יוצא מן הכלל. אתה לא יכול להופיע פעם בחמישה-שישה משחקים. שחקן טוב זה שחקן שכל שבוע נותן תפוקה. הוא זקוק ליציבות".

ולסיום, היה לברקו מסר לאוהדי הפועל חיפה: "אחרי ניצחון כזה גדול מברכים את המאמן, את השחקנים... אני רוצה להגיד כל הכבוד ליואב כץ, הוא הביא 3-4 שחקנים, הוא שינה את הפועל חיפה. בחירת הסגל של חיים סילבס לא היתה טובה. פתיחת העונה היתה רעה מאוד. היכולת גרועה. יואב כץ לקח על עצמו, הביא 3-4 שחקנים, פתח את הארנק גם בימים של קורונה. ברסקי, ממן, גורפינקל וזמיר הביאו את הניצחון. אוהדי הפועל חיפה שכל הזמן מגדפים את יואב כץ צריכים להתקשר אליו לארה"ב להגיד תודה. מגיע לו".