דו"ח המשקיף: "התנהגות אנשי הפועל חיפה מבישה"

ביקורת על ההתנהלות בדרבי: "'בעלי תפקידים' הלהיטו יצרים, לא ברור כיצד נכנסו למגרש". יואב כץ: "מתנצל ומגנה את ההתנהגות. המתנדב ננזף והושעה". צפו בתקרית

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  22.11.20 - 17:00
תחילת כתבה

לא כך תכננה מכבי חיפה לחזור מפגרת הנבחרות. הקבוצה של ברק בכר הפסידה 2:1 בדרבי להפועל חיפה ואיבדה את הפסגה לעירוני קריית שמונה. בכרמל מודים כי מדובר בתצוגה לא טובה של חניכיו של ברק בכר, אך לטענתם אסור היה להפסיד משחק שכזה. "חטפנו סטירה כואבת, צריך להתאושש במהרה", ציינו בקבוצה.

בתוך כך, בכרמל התקשו להירגע מהמראות ביציע הסמוך למנהרת השחקנים. לטענת אנשי מכבי חיפה מדובר באוהדים של הפועל חיפה שגידפו את השחקנים, בעוד ביריבה העירונית טענו שאין אלה אוהדיה בין ההנהלות שוררת מערכת יחסים די טובה ורק לאחרונה הושאל יהב גורפינקל לצד האדום של חיפה, ולכן במכבי חיפה התפלאו מההתנהגות וממתינים להתנצלות.

היום, חיזק דו"ח המשקיף את הגרסה של הירוקים וטען: "בסיום המשחק הגיעו מספר 'בעלי תפקיד' הנמצא מעל כניסת השחקנים/המנהרה והחלו לגדף ולהקניט את שחקני מכבי חיפה בדרכם לחדר ההלבשה. מדובר באירוע מביש וצורם, אשר גרם להתלהטות הרוחות בין נציגי הקבוצות. זו התנהגות מכוערת".

"יצוין", נכתב שם, "כי המשחקים הינם ללא קהל. אף אחד שנכנס לתחומי האצטדיון אינו מוגדר אוהד, וכל האנשים הנכנסים לאצטדיון מזוהים ברמה השמית. שאלתי את מתאם האירוע מה תפקידם של אנשים אלו במשחק, ואיך הם הגיעו ליציע, ונמסר בתגובה כי הם 'צוות מודדי החום והרישום של הבאים בכניסה לאצטדיון'".

השופט, אוראל גרינפלד דיווח בדו"ח שלו מהדרבי שמנכ"ל מכבי חיפה, אסף בן דב קרא לעבר השופט הרביעי, גל לייבוביץ'- "אתם בדיחה" שלוש פעמים. בדו"ח נכתב: "סיבותיו שמורות עמו". במכבי חיפה ציינו כי הדברים נאמרו עם תום המשחק. לטענתם עם ירידת שחקני מכבי חיפה והצוות מהמגרש החלה ללא סיבה אלימות מצד אנשי הפועל חיפה ביציע - אלימות שכללה, קללות קשות ויריקות לעבר שחקני הקבוצה.

מנכ"ל מכבי חיפה שעמד מנגד ביקש את התערבות צוות השופטים שיפנו לאנשי הפועל חיפה שיעצרו את האלימות. במכבי חיפה טוענים כי צוות השופטים התעלם. אסף מנגד אמר לשופט הרביעי: "בדיחה הכל פה בדיחה".

תגובת יואב כץ, בעלי הפועל חיפה: "בין המועדונים יש יחסים מצוינים, אני מתנצל ומגנה את ההתנהגות שהייתה בסיום. העניין טופל בתוך המועדון. המתנדב ננזף והושעה".

תגובת מכבי חיפה: "בהמשך להאשמות אנשי הפועל חיפה - לאחר בדיקה ובירור המקרה מול דולב חזיזה, השחקן לא ביצע שום תנועה מגונה. דו"ח המשקיף שהיה עד לאירועים, מטיב לתאר את שהתרחש אמש ושמו של השחקן, מיותר לציין לא הוזכר. לשחקן שמורה הזכות לפעול בכל מישור כנגד הפגיעה בשמו".

כבר במחצית הרגיש בכר שזו לא היכולת שהוא מצפה משחקניו, והחליף את חוסה רודריגס שאכזב והכניס את גודסוואי דוניו. הקשר הספרדי צפוי לאבד את חולצת ההרכב. המגן הקמרוני ארנסט מאבוקה שוב לא הרשים וטעה בשער של נס זמיר. בעוד באגף השני, סאן מנחם רשם הופעה טובה וימשיך לקבל קרדיט מבכר.

בקרב השחקנים נרשמה אכזבה והם הודו כי היו יותר מדי שגיאות בחלק האחורי וכן סבלו מחוסר דיוק בחלק הקדמי, למרות שהגיעו ללא מעט מצבים. בכר העביר ביקורת על חוסר האגרסיביות, על הרכות בעיקר במרכז השדה וכן העובדה שקבוצתו לא לחצה כפי שדרש. הוא צפוי לעבוד על הדברים האלה השבוע.

מדובר בהפסד הליגה הראשון העונה של מכבי חיפה, כבר ביום שלישי מצפה לה משחק נגד הפועל כפר סבא. השחקנים יצטרכו לעשות סוויץ' בראש ולשוב למסלול הניצחונות. לברק בכר יש סגל עמוק והוא יבצע שינויים, לאחר שההרכב אמש לא סיפק את הסחורה. במכבי חיפה מרגיעים: "העונה ארוכה ואף אחד לא חשב שנסיים עונה ללא הפסדים".