"חיים סילבס הרוויח את מקומו מחדש"

אופוריה בהפועל חיפה אחרי הדרבי. במועדון ביקרו את חזיזה: "שיתבגר". וגם: מצבו הרפואי של אגאדה

גיל לוין
גיל לוין  22.11.20 - 07:43
תחילת כתבה

וויסקי, מוזיקה וריקודים על שולחנות. התפוצצות של אופוריה הייתה אמש (שבת) בחדר ההלבשה של הפועל חיפה, והיו לא מעט סיבות לכך: הניצחון הדרמטי כנגד הסיכויים ב-1:2 בדרבי העירוני, דרך שלוש נקודות ראשונות בליגה וכמובן, גם יום הולדתו ה-45 של המאמן, חיים סילבס.

אחרי פתיחת עונה מהגרועות שידע המועדון בליגת העל, האדומים מקווים שהניצחון המתוק יוציא אותם לדרך חדשה ויבנה את האמון בין המאמן, השחקנים, האוהדים וההנהלה, כשעל פי גורמים במועדון, סילבס הוא המנצח הגדול מהערב הזה: "חיים כבר היה רגל וחצי בחוץ, אבל הוא הרוויח את המקום שלו בחזרה עם ניהול משחק מצוין".

במועדון שיבחו את כלל שחקני הקבוצה שהפגינו הרבה אופי, אך מי שהצטיין במיוחד היה נס זמיר, שגם כבש וגם בישל ללירן סרדל, כובש השער השני בתוספת הזמן. גם גל אראל ועדן בן בסט זכו לשבחים על המנהיגות שהפגינו, כשהחלטתו של סילבס להחזיר את החלוץ לסגל לראשונה בדרבי התבררה כחשובה. בן בסט עודד ודחף את חבריו לאורך המשחק ובסיום גם אמר להם: "זאת הקבוצה שאני מכיר, לוחצת, משחקת קרוב ואגרסיבית. אני גאה בכם".

זמיר סיפר על המשחק שהוא כנראה לא ישכח לעולם: "לא יכולתי לדמיין תסריט יותר טוב. אני שמח שזה קרה, במיוחד שאנחנו צריכים את הנקודות האלה ובטח בדרבי. מדהים לבשל לסרדל שהוא חבר כמו אח שלי, אין כיף כזה". השחקן ביקש גם לפנות לאוהדים ואמר: "אתם חסרים לנו, אני שמח שהבאנו לכם קצת נחת היום ואני מקווה שנעשה את זה שוב כבר ביום שלישי".

יואב כץ סיפר לערוץ הספורט: "ניצחנו אותם מסיבה אחת - רצינו יותר. אנחנו נלחמנו יותר, השתדלנו יותר לחצנו יותר והוכחנו שיש לנו את האיכות. השחקנים עשו מעל ומעבר, אני הרגשתי את רוח הלחימה והרצון שלהם. הניצחון הזה היה חשוב לסילבס וגם לשחקנים. לאמון שלהם בו ובעיקר בעצמם".

ובאותה נשימה, בעלי המועדון מבקש להחזיר את השחקנים מהר אל הקרקע: "אפילו שזה דרבי, אסור לנו לשמוח יותר מדי. מותר לחגוג חמש דקות ומיד אחרי כבר להסתכל קדימה. הניצחון הזה יכול להוציא אותנו לדרך חדשה, אבל הוא לא יהיה שווה הרבה בלי המשכיות מול בני יהודה, משחק קשה לא פחות".

כמו כן, האדומים ביקרו את מכבי חיפה ובפרט את דולב חזיזה שהפנה כלפי הספסל האדום אצבע משולשת. "זלזלו בנו ובסוף הם לא יודעים להפסיד בכבוד. דולב חזיזה הלהיט את הרוחות עם האצבע המשולשת, שיתבגר". באשר לפציעתו של ויליאם אגדה, החלוץ הניגרי ככל הנראה סובל מקרע בשריר הירך האחורי שעשוי להשאיר אותו מספר שבועות מחוץ למגרשים. בצוות הרפואי מקווים שמדובר בפציעה קלה יותר והשחקן ייבדק היום במועדון.