ז'וסוואה הכה את עמית ביטון ולא יטוס ללברקוזן

הקשר הושעה לאחר שהתפרץ לעבר הבלם באימון וקילל אותו: "יא בן ז*נה". הפורטוגלי יעמוד לוועדת משמעת: "הפעם לא נעבור על זה בשתיקה". גם ספורי ואקולטסה לא ימריאו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.11.20 - 11:56
תחילת כתבה

רגע לפני שהיא עושה את דרכה לגרמניה, לא שקט בהפועל באר שבע. מחזיקת הגביע הודיעה היום (שלישי) שכוכב הקבוצה, ז'וסוואה, הושעה ולא יטוס למשחק נגד באייר לברקוזן במסגרת המחזור הרביעי בשלב הבתים של הליגה האירופית.

הגורם להשעייה היה תקרית באימון הקבוצה בין ז׳וסוואה לעמית ביטון, שאחריה הוחלט כי הקשר הפורטוגלי יעמוד לוועדת משמעת, ועד אז, לא ייצא עם הקבוצה למשחק בלברקוזן. מפרטי האירוע עולה כי תיקול לגיטימי של ביטון במהלך משחקון פנימי גרם לז'וסוואה להתרגז, הוא קרא לעבר הבלם: "יא בן ז*נה" ונתן לו מכה לכיוון הפנים.

שחקנים בקבוצה נאלצו להפריד בין השניים וגורם במועדון, שהתייחס לתקרית החמורה, אמר: "אף אחד לא מעל המועדון. ז'וסוואה ייקנס. הפעם לא נעבור על זה בשתיקה". שחקנים בב"ש דיברו על התנהגותו של הקשר: "הוא עושה מה שבא לו, סוף סוף מטפלים בזה".

הבעיות של באר שבע לא נגמרות בז'וסוואה, ובנוסף אליו, היא תחסר גם את אלטון אקולטסה, שלא ימריא לגרמניה בגלל פציעה. ההולנדי, שכבש צמד במחזור הקודם נגד לברקוזן, מצטרף למיגל ויטור הפצוע ורמזי ספורי שחש בכאבים בברכו במהלך האימון.

בלי הארבעה, שחקני הקבוצה ייצאו לשדה התעופה בן גוריון, משם תמריא הקבוצה לגרמניה. כל תוצאה מלבד הפסד של האדומים מול אחת מהקבוצות הטובות בבונדסליגה תיחשב להפתעה אדירה. "אין לנו מה להפסיד ובניגוד לליגה, במפעל הזה אנחנו לא מרגישים לחץ", אמרו כמה שחקנים.

"רק ללברקוזן יש מה להפסיד", הוסיפו. "נוכל לעשות תוצאה שבכל אירופה ידברו עליה ואולי גם דרך אירופה נחזיר לעצמנו את הביטחון בליגה". יוסי אבוקסיס, שהביע את אכזבתו ממספר שחקנים באופן פומבי, וצפוי להמשיך במערך שלושת הבלמים מול הקבוצה של פיטר בוס, שניצחה 2:4 בישראל.