מועד לפורענות: התקריות של ז'וסוואה בבאר שבע

פצצה מתקתקת: בעקבות העימות המכוער עם עמית ביטון שגרר השעיה, לפניכם שמונה מקרים מעוררי מחלוקת של הפורטוגלי. צעקות, קללות ועוד - זה מה שהספיק בשנה וחצי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.11.20 - 13:07

תגיות: ז'וסוואה

תחילת כתבה

הרקורד הבעייתי של ז'וסוואה היה ידוע לאנשי הפועל באר שבע עוד לפני שהחתימו אותו והיום (שלישי) שוב קיבל המועדון תזכורת למה הוא נחשב לפצצה מתקתקת. המכה לעבר פניו של עמית ביטון היא לא התקרית הראשונה וכנראה גם לא האחרונה של הפורטוגלי מאז הגיע למועדון. הנה מה שאנחנו יודעים:

*בפתיחת העונה, ז'וסוואה התעמת עם אביתר אילוז, מנהל הקבוצה. הפורטוגלי לא אהב את התנאים במלון באשקלון בו התארחה הקבוצה. בעקבות כך, ז'וסוואה צעק על אביתר אילוז מול כל השחקנים, ומנהל הקבוצה נאלץ להחליף לו את המזרון מול כל הקבוצה.


*ביוני השנה העלה ז'וסוואה לרשת החברתית סרטון ובו חברו לקבוצה, תומר יוספי, מסתובב בעירום מלא בחדר ההלבשה. לא לקח הרבה זמן עד שהסרטון הופץ לאלפי טלפונים. הפורטוגלי התנצל והתקרית נשכחה.

*בספטמבר השנה היה מעורב ז'וסוואה בעימות חריף עם אליניב ברדה. הוא צרח על עוזר המאמן לעיני כל השחקנים והחל בפורטוגזית. לטענת שחקנים, השניים אף התקרבו אחד לשני ורק בעזרתם נמנע עימות פיזי בין השניים. הקשר ספג קנס בלבד.

* תקרית נוספת נערכה גם היא בפתיחת העונה, כשז'סוואה התעמתב מהלך אימון עם הקשר גל לוי, עימות שכמעט והתדרדר לפסים אלימים, אך נסגר בתוך המועדון.

*הקשר הצעיר איליי מדמון נזקק לתפרים לאחר שנפגע מכוס שנזרקה על ידי ז'וסוואה בנסיעה של המועדון לאלבניה במשחק מול לאצ'י. הפציעה, כמובן, לא היתה מכוונת אלא תוצאה של מעשה קונדס, אבל שוב עומד הפורטוגלי במרכז תקרית לא נעימה.

*כבר במחזור הראשון העונה שלח ז'וסוואה מרפק לראשו של אלמוג כהן בניצחון 2:3. קפטן מכבי נתניה דימם מראשו, אבל הפורטוגלי ספג צהוב בלבד מלירן ליאני.

*שוב ז'וסוואה, שוב זה המרפק. במהלך ה-0:0 מול מכבי ת"א, המרפק של הפורטוגלי פגש את הצלעות של טל בן חיים. זה נגמר בלא כלום מצד שחקן ב"ש, אבל בפציעה שגרמה לקיצוני של הצהובים להיעדר מכמה משחקים.

*לא רק עם שחקנים ז'וסוואה מתעמת. לאחר ה-2:2 מול סכנין טען מאמן הקבוצה מהמגזר כי ספג קללות מהקשר הפורטוגלי. הוא לא עמד על כך לדין, אבל דאג לענות באינסטגרם: "מי שרוצה להיות נחמד שילך למכור גלידות".