תחושה קשה בהפועל ת"א, יוחתם שחקן חופשי?

הצירוף מותנה בשחרור שחקן. וגם: בועז תושב המריא לדובאי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.11.20 - 07:01
תחילת כתבה

אכזבה ענקית בהפועל תל אביב אחרי ההפסד אתמול (שלישי) להפועל ק"ש. במועדון פשוט לא מצליחים להבין איך הכדור לא נכנס לרשת, כי אם בתחילת העונה הקבוצה התקשתה להגיע למצבים, בהתמודדות הזו (וגם בשבת) היא כבר הגיעה להזדמנויות אבל פשוט החמיצה. אז האדומים אמנם יצאו מעודדים מהיכולת, ובעיקר מהשיפור במשחק ההתקפה, אבל בסופו של דבר הם עם חמש נקודות בלבד מתוך 18 אפשריות, עמוק עמוק בתחתית הטבלה.

בסיום המשחק נחתה אווירת נכאים של ממש על שחקני ואנשי המועדון. תחושות של תסכול ודיכאון, ואולי מעבר לכך. נדמה היה כי במועדון הבינו כמה הבעיה היא גדולה. אם עד המשחק נשמעו ביטויים כמו "אנחנו קבוצה חלשה מבחינה התקפית" או "נצטרך להילחם על כל ניצחון בשיניים", אתמול מול המצלמות ניר קלינגר כבר אמר במפורש: "אם לא נדע להבקיע מכל כך הרבה מצבים שאנחנו מייצרים, נהיה בצרות צרורות". גורם נוסף במועדון הוסיף: "אנחנו מאוד מוטרדים מבחינה מקצועית, ברור לנו שזו עומדת להיות שנה קשה מאוד". 

אחת הבעיות היא שגם אם קלינגר היה מתעקש לצרף שחקן התקפה נוסף (שחקן חופשי, כמובן, מכיוון שחלון העברות סגור), בהנהלה טוענים כי בעקבות המגבלה המותנית בכספים של רשת הביטחון - הדבר אינו אפשרי. הפתרון היחיד הוא לשחרר שחקן על מנת לצרף שחקן חדש, כמו לדוגמה גיל יצחק, שמתאמן עם הקבוצה מתחילת השבוע ושמו נקשר להפועל ת"א בקיץ האחרון. לא מן הנמנע כי מהלך שכזה אכן ייצא לפועל. אם יצחק ירשים באימונים, ייתכן שבמועדון יקבלו החלטה לוותר על שחקן אחר, אולי אפילו על לבאן קוטאליה, ש"לא מספק את הסחורה".

לקראת המשחק מול בני יהודה בשבת אדי גוטליב יחזור כמובן להרכב, כשסיאנדה קולו צפוי לרדת לספסל. עמנואל בואטנג ימשיך להיעדר מאחר והוא שוהה בבידוד.

בעניין אחר, בועז תושב, אחד מהבעלים, נמצא בימים אלה בדובאי לרגל עסקיו האישיים - אך כפי שפורסם כאן בעבר, הוא ינצל את הביקור גם כדי להיפגש עם הגורמים שהביעו עניין במועדון האדום וינסה לקדם עניינים. כידוע, בשלב הזה לא מדובר על רכישה של המועדון, אלא על שת"פ עסקי/חסות כלכלית. נכון לעכשיו, אין איזשהי התקדמות קונקרטית. "כרגע אין עדיין כלום", ציינו בקבוצה, שמנסה להישאר אופטימית שעסקה שכזאת אכן תירקם.