החטא ועונשו: ניר ברקוביץ' פוטר מאימון בני יהודה

אחרי התקרית המכוערת בסיום המשחק מול הפועל חיפה בה קילל את הפרשן שטראובר, המאמן שילם את המחיר. במועדון זעמו: "לא ניתן לאף אחד להחזיר את המועדון אחורה"

תומר לוי
תומר לוי  25.11.20 - 16:18
תחילת כתבה

שישה שבועות בלבד אחרי שמונה למאמן, ניר ברקוביץ' סיים היום (רביעי) את תפקידו בבני יהודה ולא מסיבות מקצועיות. בסיום ההפסד 2:1 להפועל חיפה המאמן איבד את עשתונותיו וקילל את הפרשן לירן שטראובר ולכן שילם את המחיר. על התקרית פורסם לראשונה בערוץ הספורט.

הכתומים קיבלו בהלם מוחלט את התנהגותו של ברקוביץ' כלפי שטראובר בסיום המשחק נגד הפועל חיפה, וגורם במועדון אמר: "לא ניתן לאף אחד להחזיר את המועדון הזה 30 שנה אחורה, זה התנהגות לא מקובלת והיא לא תעבור על סדר היום". קודם לפיטורים, המאמן הגיע הבוקר לאימון בני יהודה, אך נשלח מיד לביתו וקיבל הודעה שהוא מושעה עד להודעה חדשה.

ברקוביץ', כזכור, השתלח בשטראובר לאחר ההפסד להפועל חיפה - והסיבה לכך היא לא מקצועית. "יא אפס. אני אז**ן אותך. אתה לא מכיר אותי. אתה לא תצא מהבית, אני אגמור אותך", אמר מאמן בני יהודה לפרשן לאחר המשחק. התקרית, כמובן, נרשמה בדו"ח המשקיף וברקוביץ' צפוי לעמוד לדין על דבריו - אבל אפשר להגיד שהעונש שספג מבני יהודה כבד הרבה יותר.

ניר ברקוביץ' הספיק לאמן את בני יהודה בארבעה משחקים בלבד. בשניים הראשונים הצליח להשיג שני ניצחונות מרשימים, על מ.ס אשדוד ובית"ר ירושלים, אבל אז הגיע ההפסד להפועל קריית שמונה והאחרון, אמש, מול הפועל חיפה. כמובן שצמד ההפסדים הזה הוא לא מה שחרץ את גורלו, אבל למאמן הבא תהיה משימה לא פשוטה - להרים את הכתומים מהקרשים.

בנושא אחר, בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל החליט להרחיק את סתיו פיניש משני משחקים. כזכור, קפטן הקבוצה קילל את צוות השיפוט אחרי המשחק מול עירוני קריית שמונה.