אוהדי חיפה פרצו לאימון: "לכו לצבוע קירות"

מתח לפני בית"ר י-ם. הקהל מחה: "אתם לא יודעים להפסיד". במועדון אמרו: "צריכים לדעת להתמודד עם לחץ". הערכה: עוואד ישוב בינואר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.11.20 - 18:35
תחילת כתבה

ברק בכר הגיע הקיץ למכבי חיפה במטרה ברורה, לקחת אותה מקום אחד מעל המקום בו סיימה בעונה הקודמת ולהחזיר את האליפות אל הכרמל. כזכור, הסגל התחזק במקומות שסימן המאמן ובפתיחה זה היה נראה נהדר. אולם עם החזרה מפגרת הנבחרות, הקבוצה לא מצליחה לשחזר את היכולת מהמשחקים הקודמים, וכעת יש אווירה מתוחה במועדון.

הבוקר (שישי) 20 אוהדים של הקבוצה הגיעו לאימון ומחו על היכולת במשחקים האחרונים. חלקם אפילו נכנסו לתוך המתחם וקיללו את השחקנים. הם הטיחו בשחקנים: "היום אין אימון, מה יש לכם? אין דבר כזה אצלנו. כל החיים שלנו בידיים שלכם ואתם שמים עלינו ז**. תשברו רגליים. יש דרך להפסיד ואתם לא יודעים להפסיד. הכסף לא מעניין אותנו. פרנסה זה מה שמעניין אתכם? לכו לצבוע קירות".

בקבוצה סימנו את הלחץ שבו נמצאים השחקנים ולראייה, ספיגת שער גורמת לקבוצה לאבד שיווי משקל: "שחקנים ברמה הזאת צריכים לדעת להתמודד עם לחץ", אמרו במועדון. יש לציין כי הירוקים שמים דגש על הפן המנטלי, לעבוד על דפוסי החשיבה והגישה של השחקנים. במשחקים באירופה זה עבד מצוין ובמועדון ממתינים לראות שינוי כבר במשחק הקרוב נגד בית"ר ירושלים.

לקראת המשחק לבכר יש לא מעט התלבטויות בהרכב וזה נוגע בעיקר בחוליית ההגנה, שבעה שחקנים נאבקים על ארבע עמדות ונראה שהסיכויים של כולם לפתוח שווים. בינתיים בכרמל מתכוננים לחלון ההעברות של ינואר וגוברות הערכות שמוחמד עוואד ישוב בינואר למועדון לאחר שהחלוץ שוב לא היה בסגל של לך פוזנאן, שהפסידה אמש לסטנדרד ליאז' במסגרת שלב הבתים של הליגה האירופית.

עוואד פסל תחילה קאמבק בינואר, אך נראה שאם המצב ימשיך המהלך יהיה בלתי נמנע שכן הוא עזב את חיפה כדי לשחק וגם ויתר על לא מעט כסף בכדי להגשים את החלום האירופי. בתוך כך, בסגל הנוכחי, עוואד יהיה חלק מרכזי בחוליית ההתקפה של הירוקים משום שמלבד ניקיטה רוקאביצה, יתר שחקני ההתקפה לא מרשימים עד כה.