המהפך: על חוגג להתחזק בשחקן ערבי איכותי

השת"פ ההיסטורי, השינוי ביציע וההצעה לבית"ר. פרימו מנתח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.11.20 - 12:21
תחילת כתבה

זה אמנם היה באוויר כבר תקופה לא קצרה, אבל ההודעה של משה חוגג על השת"פ המסתמן בין בית"ר ירושלים לנציגי איחוד האמירויות הציתה מחדש את הדימיון. הבוקר (שבת), פרשני ערוץ הספורט ניסו לנתח את העידן החדש וההיסטורי שקרב ובא בבירה.

"אם בסופו של התהליך, בית"ר ירושלים אכן תרכש ב-49 אחוזים ע״י שייח מוסלמי - זה יהיה אחד הרגעים הגדולים בכדורגל הישראלי ובכלל", ניתח פרשן ערוץ הספורט משה פרימו. "בית"ר ירושלים נחבטה מכל עבר על עצם היותה קבוצה גזענית שלא מקבלת שחקנים מוסלמים, לרוב בצדק ולפעמים התקשורת התעסקה בשאלה הזאת יותר מדי".

"במשך שנים שרו אוהדי בית"ר 'אנחנו הקבוצה הגזענית של המדינה', המשיך פרימו. "כל זאת עד הגעתו של משה חוגג, שניסה בכל דרך ואף הצליח לבטל את הקהל הגזעני. אני לא חושב שאותו קומץ הוא הרוב. נזכיר רק מה עבר על עלי מוחמד שהגיע לראשונה לבית וגן".

"התקשורת הערבית לא אוהבת את ההליך הזה ומזכירה לכולם שבית"ר קבוצה גזענית. עכשיו זה הזמן של חוגג לעשות מהפך היסטורי. כסף גדול עדיין לא יביא אליפות, מה שכן צריך לעשות, במקביל לרכישת כמעט מחצית מהקבוצה, זה להביא שחקנים ערבים טובים למועדון. לא בגלל שהם ערבים, אלא כי הם ישדרגו את הקבוצה".

"אני מציע לחוגג לעשות מאמץ לקראת העונה הבאה כדי לבדוק את מצבם של סבע, אל-חמיד, חלאיילה ואבו פאני", הציע פרימו לסיכום. "זאת יכולה להיות הברקה אם חלק מהם יגיעו, בתקווה שאכן בית"ר ירושלים הולכת לכיוונו של מהפך היסטורי. כל מה שנותר לי זה לאחל בהצלחה למשה חוגג. הלוואי".

"יש לי השגות לא פופולאריות בנוגע למו"מ של חוגג עם אנשי העסקים מהאמירויות", הוסיף חמי אוזן, פרשן נוסף של ערוץ הספורט. "כולן נוגעות לתפיסה המוטעית שכסף שווה הצלחה בכדורגל. זה מה שחוגג משדר גם הפעם: נתעשר - נצליח, נתרחב כלכלית - נשתפר מקצועית".

"השנתיים האחרונות אמורות להוכיח לחוגג שכסף הוא לא הבעיה של בית"ר, והתמכרות לקניות מיותרות הן חלק מהבסיס לקיפאון", סיכם אוזן. "מצד שני, אם מהלך כזה יעבור בשקט, זה באמת יהיה צעד נוסף וחשוב במאבק של המועדון בהיסטוריה ובחלק מהאוהדים הגזעניים שלו. וזה, בעיני, רווח לא פחות גדול מעוד כמה מיליונים בתקציב".