"המצב קשה. לוקח לחביב שלוש שעות לקום בבוקר"

"הוא חווה את הפציעה 365 ימים בשנה"; "חביב איבד מהרוח, הוא לא מסוגל לשמוע את המילה סבלנות"; "בחצי השנה האחרונה, לא חלה שום התקדמות במצבו". מוטי, אביו של חביב אוחיון, בראיון ל"5 באוויר": "רוצה שהוא יחזור לחיות. מרגיש שעקרו לי משהו מהלב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.11.20 - 16:01

תגיות: חביב אוחיון

תחילת כתבה

סיפורו של חביב אוחיון הוא אחד מהטרגדיות הכי גדולות שהיו בשנים האחרונות בישראל. מי שהיה שוער העתיד של נבחרת ישראל וכבר שיחק בווטפורד, כבר היה שוער בליגת העל וקיבל חוזה ממכבי ת"א, אלא שבגיל 21 הכל נקטע. פציעה טראגית בגבו במהלך אימון שגרתי בחוף הים בהרצליה, גרמה לו לנכות, כשעד היום הוא מתקשה להתאושש מהפציעה הקשה.

מכבי ת"א תומכת, שחקני הכדורגל מגיעים לבקרו, אבל מי שחווה את הפציעה בכל יום מלבד חביב, הוא אביו, מוטי אוחיון. מי שליווה אותו בכל משחק, זה שתמך בו בכל שלב, מלווה אותו גם בשיקום. במונולוג מרגש ל"5 באוויר" הוא סיפר על ההתמודדות שלו כאב, וגם על מצבו העכשיווי של חביב, שרק רוצה את החיים שלו בחזרה.

"הפציעה היא מאוד מורכבת. זו פציעה שחוזרת על עצמה כל יום מחדש. הייתי מוכן לשלם סכום כפול כדי להחזיר את הילד למה שהיה", האב סיפר ל"5 באוויר, "המצב של חביב הוא קשה, אנחנו כל יום חווים את הפציעה מחדש. כל בוקר אנחנו מתחילים מחדש. היה לו חוזה של 6 שנים בווטפורד, אני רוצה שהוא יחזור לחיות, שהוא יוכל לנהוג על אוטו. השיקום הוא קשה מאוד וקצב ההתקדמות שלו הוא אפסי".

"כל יום לוקח לו 3 שעות לקום", הוא מספר, "הילד איבד קצת מהרוח, עם כל הרצון שלו לשקם את עצמו. ההתמודדות מאוד קשה. הוא מדבר איתי הרבה, קשה לו לשמוע את המילה סבלנות, אני מחכה איזה בוקר לקום ושמשהו ישתנה. ההתקדמות נעצרה לפני כחצי שנה".

מוטי אוחיון סיפר ל"5 באוויר" על התמיכה שהוא מקבל: "מכבי ת"א מסייעת לחביב אוחיון וזה לא מפתיע אותי, כי זה המועדון. בן מנספורד היום שלח לי הודעה, וברק יצחקי נמצא איתנו בקשר רציף. מכבי ת"א נותנת לחביב גיבוי. גם השחקנים שומרים איתו על קשר והם חברים שלו. היום חביב כבר לא מתעניין בספורט, אין לנו אפליקציות והוא יצא לגמרי מהלופ של זה".

בסיום, מוטי סיפר על ההתמודדות שלו כאבא עם הפציעה של בנו: "בשבילי זה כאילו עקרו לי משהו מהלב, קשה לי לראות אותו ככה. הוא כבר היה בגן עדן בווטפורד ובמכבי ת"א. חוויתי איתו את הכדורגל, אלוהים בירך אותי בקטע הזה, ועכשיו גן העדן הזה התהפך. אני רק רוצה שיהיו לו חיים טובים".