נס זמיר נטש את האימון, בספק לסכנין בשבת

קשר הפועל חיפה מתח את שריר התאומים. סילבס: "נשפר את עניין הספיגות"

גיל לוין
גיל לוין  03.12.20 - 15:04
תחילת כתבה

אחרי שבוע משבע רצון, שכלל ניצחון בדרבי, ניצחון על בני יהודה ותיקו מול הפועל באר שבע, הפועל חיפה חולמת להמשיך ביכולת הטובה ונערכת לקראת המשחק מול בני סכנין בשבת הקרובה. מדובר במשחק אותו הגדירו במועדון כקשה אפילו יותר מהאחרון, כשהדגש הוא על ההתקפות המתפרצות של היריבה מהמגזר.

אתמול (רביעי) חזרו השחקנים מיום החופש שקיבלו וערכו אימון קליל בלבד, אליו הצטרף גם רוסלן ברסקי שנעדר מהמשחק מול ב"ש בעקבות וירוס עונתי שנחשד כקורונה. היום צפוי חיים סילבס לערוך אסיפה טקטית לשחקניו, וכן גם לתרגל את ההרכב להתמודדות. החדשות הרעות מהאימון היום היו כאשר נס זמיר נטש בשל מתיחה בשריר התאומים, ונכון לרגע זה בספק גדול למשחק מול סכנין.

המאמן שיתף בתחושות לפני סכנין: "אחרי המשחק האחרון שלה, סכנין מגיעה עם הרבה אמביציה. באמת מחכה לנו משחק קשה ואנחנו עוד נגיד את זה הרבה העונה כי כל קבוצה יכולה לנצח כל אחת. בזמן שנשאר לנו אנחנו נעבוד טוב על נקודות התורפה והחוזקות של סכנין ואני מקווה שנגיע מוכנים כדי לנצח את הקבוצה בבית".

על כך שקבוצתו סופגת בכל משחק אמר: "העבודה שלי היא כל הזמן לחזק את הדברים החזקים ולשפר את מה שלא טוב בקבוצה. אנחנו עובדים על הכל, כולל עניין הספיגות. בשנה שעברה היינו קבוצת ההגנה הטובה בליגה, העונה אנחנו פחות חזקים שם. גם ברמה האישית והקבוצתית לפעמים זה יכולת ולפעמים זה חוסר מזל. אנחנו נצטרך לדעת לנצח את המשחקים ולעיתים גם סופגים. אנחנו נשפר את הדברים ונקווה שיהיה בסדר".

על ההכנות בתקופת הקורונה: "ברור שזה לא נוח ואידיאלי, מדברים על זה מכל מיני כיוונים. הסיטואציה מוזרה. גם אין קהל במגרשים וגם כל שחקן שעושה אפצ'י ישר כולם נלחצים. זה קצת מוזר. מצד שני אנחנו נלחמים חזק כדי שהכדורגל ימשיך וגם מדברים על חיסון בדרך, אז נקווה שהכל יחזור לקדמותו. בינתיים עושים הכל כדי להמשיך. מאה אחוז נורמאלי זה לא יהיה, אבל משתדלים כמה שאפשר".

על ההרכב שרץ בשלושת המשחקים האחרונים אמר: "האמת שיש לי סגל טוב, היינו זקוקים ל'בוסט' חיובי כדי לאזן לכולם את הביטחון והאמונה. היום אנחנו שם. בכל משחק הכל יכול לקרות, גם מבחינת ההרכב. בטח בלו"ז המטורף הזה והעיכוב של הליגה יהיו תזוזות ושינויים, אבל סביר להניח שאותם שחקנים פחות או יותר יובילו את הפועל חיפה. אני מנסה להשתמש בכלים הכי טובים שיש לי".

על החלמתו של ויליאם אגאדה הפצוע, ששוהה בימים אלה בניגריה עם משפחתו: "לוויליאם קרה אסון במשפחה ובגלל שהוא לא כשיר אפשרנו לו לנסוע. לפציעה בשריר הירך האחורי לוקח בין 3-5 שבועות להחלמה ואני מקווה שהוא יחזור משם חזק ברמה הנפשית וברמה הפיסית ונמשיך לטפל בו עד שזה יקרה".