הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המטרה - יציבות בהגנה: בכר מעדיף את מאיר

המגן צפוי שוב לפתוח במקום מאבוקה. אשכנזי יהיה בסגל?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  04.12.20 - 07:40
תחילת כתבה

מכבי חיפה תערוך היום (שישי) את האימון המסכם שלה לקראת המשחק מחר נגד הפועל קריית שמונה, ולאחר מכן תצא לבית מלון שם תשהה עד למשחק. ברק בכר לא צפוי לבצע שינויים ב-11 שניצחו את בית"ר ירושלים ביום שני האחרון. אם אכן אלה הדברים, זו תהיה הפעם הראשונה העונה בליגה שמכבי חיפה שומרת על ההרכב שלה.

עד כה המאמן ביצע לפחות שינוי אחד ממשחק למשחק, אך העובדה שההרכב עשה עבודה טובה וכן היה לו זמן להשתקם, עשויה לגרום לשינוי בקו הזה. המשמעות היא גם שרז מאיר זוכה לעדיפות על פניו של ארנסט מאבוקה. המגן הקמרוני נחשב להתקפי יותר ממאיר, אך לוקה בחסר בחלק ההגנתי ויוצר חוסר איזון מאחורה.

טאלב טוואטחה אמנם שב לסגל והחלים מפציעה, אך סאן מנחם צפוי להמשיך לקבל קרדיט בעמדת המגן השמאלי, כמו גם הבלמים בוגדן פלאניץ' ועופרי ארד. כמו כן, בעקבות הפציעות של יובל אשכנזי ויאניק וילדסחוט, התקצרה הרוטציה בקישור ובחלק הקדמי. היום יוכרע האם אשכנזי יהיה בסגל למשחק מחר. בנוסף, גודסוואי דוניו, ששיחק עד כה 56 דקות בלבד בליגה, צפוי להיות משולב במחצית השנייה בדומה ליהאב אל עביד ששיחק עד כה 95 דקות.

מאמן הירוקים דיבר היום על המשחק הקרוב: "צריכים לבוא באותה גישה שבאנו במשחק האחרון ולא להפוך את זה לדבר חד פעמי. זה יהיה משחק קשה במגרש קשה ומול קבוצה מצוינת ואנחנו צריכים לבוא מאוד מוכנים".

מכבי חיפה ניצחה את ק"ש בחמישה מתוך ששת המפגשים האחרונים בכל המסגרות ובכרמל רוצים לשמור על הסטטיסטיקה גם מחר. ניצחון של הירוקים יעלה אותם זמנית למקום הראשון, והפסד של מכבי פתח תקווה ישאיר אותם בפסגה עד למחזור הבא.

הרכב משוער: ג'וש כהן; רז מאיר, עופרי ארד, בוגדן פלאניץ', סאן מנחם; נטע לביא, חוסה רודריגס, מוחמד אבו פאני; צ'ארון שרי, דולב חזיזה וניקיטה רוקאביצה.