"איזה מתנות קיבלת": הדיון בין בכר לרפואה

מאמן ק"ש עקץ ("חיפה לא צריכה עזרה"). וגם: ההקדשה של בכר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  05.12.20 - 16:50
תחילת כתבה

לרגעים היה נראה שהמשחק מקבל תפנית לכיוונה של קרית שמונה, בעיקר בשל פנדל מפוקפק שכמעט ונשרק לטובתה, אבל בליץ בארבע דקות הספיק למכבי חיפה כדי להשלים 0:3 מוחץ על קובי רפואה וחניכיו - שחזרו, לפחות עד משחקה של מכבי פ"ת, לפסגת הטבלה.

למרות התוצאה החד צדדית, המשחק היה הרבה יותר סוער ממה שנראה. וכבר במהלכו, קובי רפואה וברק בכר "נתפסו" בשעת דיון חריג. "איזה מתנות קיבלתם היום, אין דברים כאלה. אתם קבוצה גדולה, אתם לא צריכים את זה", אמר רפואה לברק בכר, מאמן מכבי חיפה, שענה: "אם זה היה כמו שאתה אומר, היינו עם ארבע נקודות נוספות עכשיו".

מאוחר יותר, בראיון שאחרי המשחק, בכר פתח תחילה עם הקדשה אישית: "אני רוצה להקדיש את הניצחון לבת שלי, יש לה בת מצווה היום. אמרתי לחבר'ה שיש להם עסק איתי אם לא ינצחו לכל השנה".

"זו עובדה שזה המשחק הכי קשה שיש בפורמה", המשיך בכר ועבר לצד המקצועי. "ק"ש ללא הפסד בבית שלה והיה חשוב לי להרגיש את השחקנים. ידענו שיהיה משחק קשה. המשחק יכול היה להתפתח לכאן או לכאן, יצרנו לא מעט מצבים ויכולנו להבקיע יותר. שמח שניצחנו. אנחנו ללא ספיגה משחק שני ברציפות, זו תחילת השנה וזה חשוב לביטחון. הייתה הרגשה טובה. עכשיו יש לנו משחק לא פחות קשה בסכנין".

על בועטי הפנדלים אמר בכר: "יש רשימה על הלוח, הם החליטו ביניהם ואני שמח שניקי פירגן ודולב לקח על עצמו. מגבש הרכב? לא יכול לדעת, זה תלוי בכושר של השחקנים. חלק חזרו מפציעות או דברים לא צפויים שמצריכים לשנות לפעמים, אבל אם מנצחים אני צפוי להמשיך עם אותו בסיס לפחות. יש הפתעות וקסמים בחיים, אבל אנחנו עובדים מאוד קשה בפן המנטאלי הפיזיולוגי. קרדיט להנהלה ולשחקנים. מה עכשיו? נשמח 24 שעות כי מגיע לנו, ואז נתכונן למשחק מול סכנין".

"אני זה שעשו עליו את הפנדל, הרגשתי שאבקיע לא משנה מה", הסביר דולב חזיזה את ההחלטה לפיה הוא יבעט את כדור העונשין. "ניקיטה פירגן לי, אמרתי לו את זה, אני שמח שזה קרה. יכול להיות שהיה חסר לי ביטחון. בתחילת השנה הייתי מאוד לחוץ וזה כנראה השפיע עליי, אבל עם העזרה של המאמן והקבוצה יותר קל לי. אני אמשיך לקחת על עצמי ואעבוד קשה".

על המשחק עצמו אמר חזיזה: "ק"ש קבוצה מאוד טובה, עשינו וידאו וראינו שמאוד קשה פה. הם ללא הפסד וידענו שזה יכול להיות מוקש מול יריבה שתבוא להקשות עלינו. שמח לחזור עד חיפה עם ניצחון. חיפה שואפת לנצח כל משחק לא משנה מתי ואיפה, נמשיך ככה".

קובי רפואה דיבר על העצבים שלו בסיום: "הדובר של מכבי חיפה עומד לידנו ואומר 'נתנו להם 3 חתיכות'. לך לצד השני ותשמח עם הקבוצה שלך. אני לא רוצה להתייחס לשופט, היום זה היה מעבר לכל דמיון. זה כל כך מעצבן, מכבי חיפה קבוצה טובה גם בלי השופט. אחרי הגול הראשון והשני התפרקנו, יש לנו קבוצה טובה וההפסד לא ימנע מאיתנו להמשיך קדימה".

"אנחנו רוצים להיות בצמרת, אנחנו קבוצה טובה. היינו היום במשחק במשך 70 דקות, לא מבין את הקטע של הפנדל, רבע שעה הולך ל-VAR. החלטת פנדל והלכת לVAR, תשרוק לא פנדל. אני מאוד מתוסכל ואני מתאפק, אני לא מבין מה זה ה-VAR, להגיד את האמת - זו בדיחה".

"חד משמעית, הדברים שרפואה ייחס לי לא נאמרו על ידי", אמר דובר מכבי חיפה דודו בזק בתגובה לדברי רפואה. "ירדתי לקראת סוף המשחק לעמדת הראיונות. השחקן שלנו עשה פעולה טובה ואמרתי לו 'כל הכבוד'. רפואה, שכנראה היה נתון בסערת רגשות מהמשחק, הגיב בצורה ברוטלית כלפיי וכלפי מכבי חיפה. דברים שאינם הולמים מאמן כדורגל בליגת העל. אני מבין שהוא היה בסערת רגשות ולא לוקח את זה למישור האישי, ומאחל לו בהצלחה ובריאות".

עידן נחמיאס התייחס: "בטח שלא תכננו להפסיד 3:0 וגול עצמי זה לא נעים, זה כואב. היום יהיה לי קצת קשה אבל אני ממשיך, אין מה לעשות יש לנו את ב"ש ביום ראשון. בסוף יש תוצאה, זה לא משנה אם הרגשנו שהמשחק שווה 3:0. זה לא משנה כי זו התוצאה. נגמר ואני לא רוצה להתעסק בזה".