הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחקר מצא: לסולומון הדריבל הטוב באוקראינה

כעת הפרגון מגובה בנתונים. וגם: מי המצטיינים בליגת העל?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.12.20 - 22:46

מכון המחקר לכדורגל CIES פרסם את הנתונים של מגוון יכולות של שחקנים בעשרים ליגות שונות, מאז פתיחת העונה הנוכחית ועד ה-7 בדצמבר. לא מעט פרטים מעניינים התקבלו מתוך כך, כמו למשל העובדה שמנור סולומון נמצא במקום הראשון מבחינת כדרורים מוצלחים מכלל הליגה האוקראינית.

בשקלול של כח פיזי, תזמון וריכוז, תחת הכותרת של קשיחות, לפי איך שהגדירו זאת, בליגת העל מי שמוביל הוא אורי דהאן, שחקנה של עירוני קריית שמונה, אחריו ננאד סבטקוביץ' ממ.ס אשדוד ובמקום השלישי עפרי ארד.

התמקמות, אינטילגנציה טקטית והתמדה שולטת מכבי תל אביב ביד רמה. במקום הראשון נמצא באופן לא מפתיע, דן גלזר, אחריו לואיס הרננדס ושלישי יואב הופמייסטר שחקנה של קריית שמונה, שגדל גם כן אצל צהובים. דור פרץ ושרן ייני סוגרים את החמישייה הזו של כלל הליגה.

בקטגוריה שכוללת בתוכה טכניקה, ראיית משחק וקור רוח, שוב מכבי תל אביב בשליטה מוחלטת; במקום הראשון לואיס הרננדס. אחריו, עלי מוחמד, ואז ארבעה שחקנים נוספים של מכבי תל אביב: אנריק סבוריט, דן גלזר, שרן ייני ודור פרץ.

בקטגוריית הדריבלים המוצלחים, במקום הראשון נמצא שחקן מאוד מפתיע: לא אחר מאשר שי אליאס, שחקנה של הפועל תל אביב. אחריו רועי גורדנה ובמקום השלישי נמצא סאקו טורה שחקנה של קריית שמונה, שמושאל ממכבי חיפה. דולב חזיזה וז'וסווה סוגרים את החמישיה המובילה.

כאמור, בליגה האוקראינית, נציגינו מעבר לים, מנור סולומון, מוביל את הרשימה של הליגה, כשאחריו חברו לקבוצה בשחטאר דונייצק, טטה מרטינס. גם בתחום יצירת מצבים, סולומון מדורג גבוה, כשהוא ה-6 בטיבו בליגה המקומית.

בישראל את תחום יצירת המצבים מוליך שוב נציג של מכבי תל אביב - דן ביטון, ואחריו יונתן כהן. במקום השלישי, שלומי אזולאי ממ.ס אשדוד.

את קטגוריית הבעיטה, אשר מורכבת מקור רוח, עוצמה ודיוק, מוביל מלך השערים של הליגה, ניקיטה רוקאביצה. במקום השני, מרשל אודה מהפועל חדרה ובמקום השלישי נמצא יונס מלדה.

מבחינת כלל הליגות שנבדקו נמצא כי את תחום הדריבל מוביל אדאמה טראורה מוולבס, במקום השני נמצא ליונל מסי ושלישי - חאתם בן ערפא, שמשחק בבורדו כיום.

ביצירת מצבים נמצא במקום הראשון באירופה, דומיניק סובוסלאיי, ביצועים שהובילו למעבר שלו מזלצבורג לר.ב לייפציג. במקום השני קווין דה בריינה ושלישי אנחל די מריה.

את תחום טכניקת הבעיטה מוביל, לא אחר מאשר זלאטן איברהימוביץ', כשאחריו שחקן השנה בעולם רוברט לבנדובסקי. ארלינג הולאנד נמצא רק במקום ה-7. כריסטיאנו רונאלדו ומסי בכלל לא בעשיריה.