מה השתנה? מבט לתוך השיפוץ שנעשה בבלומפילד

משמעות החיפויים החדשים, העבודות בנוגע לבעיית ההצפות, מערך ההכוונה האלקטרוני לקהל ושאלת השאלות: מה עם הגג? בזמן שאין אוהדים, האצטדיון עבר שיפוץ. הפרטים פה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.01.21 - 13:33
תחילת כתבה

עדיין אין קהל באצטדיונים, אבל כולנו מחכים לרגע שזה יקרה. בינתיים, השבוע קיבלנו הצצה מהשלמת עבודות החיפוי של החזיתות באצטדיון בלומפילד, שהפכו את האצטדיון למרהיב יותר מבחינה חיצונית. אז מה השינוי הזה אומר בפועל לאוהד הממוצע ומה עוד השתנה בבלומפילד ב-2020?

נתחיל בנושא החיפויים. חשוב לציין, מדובר בשינוי קוסמטי בלבד, כלומר הוא לא ישפיע על כמות הצופים שיוכלו להיכנס לאצטדיון או ישנה את חווית הצפייה בצורה דרמטית.

בנוסף, בימים אלה מבצעים עבודות לחיפוי פנימי שלא תוכנן מראש. מטרת העבודה הזו היא בעיקר שיפור אסתטי, כשבמקביל הדבר עשוי גם לקירוי של הכניסה ליציע המערבי והמזרחי.
 
בנוסף, לערוץ הספורט נודע שבתקופה האחרונה נעשו מספר עבודות באצטדיון בלומפילד לגבי החדירה והצטברות של מי גשם. מדובר בעבודות, שימשיכו בתקופה הקרובה, בתקווה שלא נראה מראות דומים להצפות שחווינו בעונה שעברה.

פרויקט נוסף שעבדו עליו לאחרונה הוא החלפת מסכי הלדים שבאצטדיון. בחברת היכלי הספורט הוסיפו מסכי לדים, שתוך חודש אמורים להתחיל להיכנס לשימוש באצטדיון במהלך המשחקים. במקביל, שודרגו המטבחים  והתבצע שדרוג של כל אולם ה-VIP, מבחינת הגברה ומולטימידה כי בעתיד זה אמור להיות אולם שיהיו בו אירועים וכנסים (עד 1,000 איש יוכלו להיכנס).

במקביל, בקרוב יתחילו לעבוד על מערך שילוט הכוונה אלקטרוני לאיצטדיון זה יעזור בהכוונה של קהל לעתיד לפני כל משחק יפעילו אותו

לגבי שאלת השאלות, נושא הגג, אז בשלב הזה אין שיחות או תכנון להקמת גג באצטדיון. ייתכן שבעתיד אכן יהיו כאלו עבודות, אך כרגע אין תכנון או עבודות בנושא, והדבר לא צפוי להתרחש בעתיד הקרוב.

מאור בנימיני, מנכ"ל היכלי הספורט ת"א-יפו, סיפר לערוץ הספורט על העבודות: "אצטדיון בלומפילד לא נח גם בסגר. לצד משחקי הכדורגל הרבים בליגת העל  של שלושת קבוצות הבית ובמסגרת האירופאית, שצופפו עקב הסגר הקודם, מקודמות עבודות לשיפור חוויית הצפייה והכנות לחזרת הקהל שאנו מקווים שתהיה בקרוב. במסגרת זו הושלם החיפוי החיצוני שתוקצב מראש, הושלמה הוספת תשתית מסכי לדים רחבה, שודרג אולם ה- vip בהגברה ומולטימדיה והושלמו המטבחים באצטדיון באופן שיוכל לארח כנסים ואירועים בכל שעות הפעילות. בנוסף במסגרת תיקוני הבדק בוצעו עבודות איטום למזג אוויר גשום. בקרוב יחל פרוייקט מערך שילוט הכוונה אלקטרוני היקפי לאצטדיון. אני מקווה שהתקדמות מבצע החיסונים שאנו שותפים לו, תוכל לזרז את החזרת הקהל, שכל כך חסר לנו, לבלומפילד".