בגלל סעיפי משמעת: סחבת בעסקת עבדה לקייב

קנסות קשים והדרישה של דינמו. הפרטים שהפתיעו את נציגיו של שחקן מכבי פ"ת

גיל לוין
גיל לוין  01.01.21 - 10:05
תחילת כתבה

עד אתמול (חמישי) היה נראה כי דרכו של ליאל עבדה לדינמו קייב כבר סלולה וכל שנשאר הוא לארוז מזוודה ולהמריא לאוקראינה, כשאפילו כרטיס הטיסה כבר נקנה עבורו. אך כעת העסקה מקבלת תפנית זהירה, לאחר שהשחקן קיבל את טיוטת החוזה, בה היו כמה סעיפים מטרידים.

עורך דינו של השחקן, טל ספיבק, וכן האיש החזק במכבי פתח תקווה, אבי לוזון, עברו על הטיוטה ונדהמו לגלות נספח שלם עם סעיפי משמעת קשים, כמו למשל איחורים לאימונים ואיחורים לאסיפות, שיגררו קנסות של כ-80 אחוזים משכרו של עבדה באופן מיידי.

זווית נוספת שמטרידה את לוזון היא סעיף סמכויות השיפוט. דינמו דורשת בחוזה שכל סמכויות השיפוט באשר לשחקן יהיו תחת בתי המשפט האזרחיים באוקראינה ולא תחת המוסדות של פיפ"א ואופ"א. לאחר שהתוודעו לסעיפים, לוזון ועו"ד ספיבק שיגרו חזרה את טיוטת ההסכם עם התיקונים הנדרשים ובתחילת השבוע צפויים המגעים להתחדש באשר לחוזה המתוקן בניסיון לגשר את הפערים.

"כולנו רוצים שהעסקה תצא לפועל, אבל מדובר בחוזה ארוך טווח במדינה כמו אוקראינה ואנחנו צריכים להיות זהירים", סיפרו בסביבת השחקן, "אבי נדהם כאשר ראה את הסעיפים ונלחם על עבדה כמו אריה, זה לא טריוויאלי מה שהוא עושה בשבילו. הוא רוצה את הכי טוב בשבילו".