ב"ש מפנה מקום לזר: בריירו קיבל אזרחות

בשורה נהדרת לדרומיים. אבוקסיס צפוי לחתום על חוזה חדש

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.01.21 - 15:14
תחילת כתבה

בשורה נהדרת להפועל ב"ש. מריאנו בריירו קיבל היום (שלישי) אזרחות ישראלית. הארגנטיני שניהל בחודשים האחרונים תהליך אזרוח קיבל את המסמך, שיאפשר למחזיקת הגביע זר נוסף, דבר שיכול להיות משמעותי מאוד בחלון העברות.

במקביל, ב"ש עשויה לקבל בקרוב בשורה נהדרת נוספת. מעט יותר משנה מאז היום בו מונה לאימון הפועל באר שבע, המסע של יוסי אבוקסיס והקבוצה מבירת הנגב נמשך: הבעלים, אלונה ברקת, שמאותתת שוב ושוב על רצונה לחזור למועדון, מרוצה מהתפקוד של המאמן - והשארתו תהווה את המהלך הראשון שלה בקדנציה המחודשת. השניים נפגשו בימים האחרונים, ולאבוקסיס יוצע חוזה לעונה נוספת עם שכר גבוה יותר, לאחר שבהזדמנות קודמת קיצץ לטובת המועדון.

"כולם מבינים מה יוסי עשה העונה", אמרו במועדון, "וכמה כסף הוא הכניס למועדון בתקופה לא קלה". אבוקסיס מונה בינואר 2020, במקומו של ברק בכר שהתפטר - ורשם שני הישגים משמעותיים בשנה המלאה שהשלים בתפקיד: זכייה בגביע המדינה השני בתולדות המועדון, בסוף העונה שעברה, והעפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית בעונה הנוכחית - כולל שני ניצחונות בשלב הבתים עצמו, על חשבונן של סלאביה פראג וניס החזקות. לצד ההישג המקצועי, מדובר היה כמובן בהישג כלכלי למועדון שסבל משנים לא פשוטות מהבחינה הזאת, בשל ההכנסות הגבוהות שכל הישג אירופי הביא עימו.

זהו עוד סימן לשובה של ברקת למערכת - כשהיא מפגינה יותר התעניינות בקבוצה, כולל שיחות יומיות עם אנשי המועדון. הבעלים, שהיתה על סף עזיבה של המועדון ואף השאירה אותו בנאמנות תקופה מסוימת, נהנות מאוד ממה שנעשה שם - כולל ההצלחה, בתקציב קטן יחסית לשנים האחרונות, שהיתה מעל ומעבר לציפיות. "חזרת אלונה נותנת לנו כוח", הודו בקבוצה.

בין היתר, זו גם הסיבה שהחליטה שהתקציב לעונה הבאה לא יגדל: ברקת ראתה כיצד ניתן להצליח עם תקציב 40 מיליון שקלים, כולל באירופה, בשל בחירה נכונה של שחקנים ושיטת משחק. המשמעות: מעתה שחקני ב"ש יצטרכו להתרגל למציאות הנוכחית, ושהסכומים שהרוויחו בשנים האחרונות כבר לא יהיו קיימים. כמו כן, במועדון לא הופתעו מפרישתו של היו"ר, איתי בן זאב, שסיים אתמול (שני) את תפקידו אותו מילא בהתנדבות, אחרי פחות משנה.

כמו כן, הוחלט במועדון כי בחלון ההעברות הקרוב יצורפו שני שחקנים. במידה שלא יימצא ישראלי פנוי, עשויים בב"ש לנסות ולהגיע להסדר מול ג'ונתן אגודלו על עזיבתו, זאת למרות שסוכנו ומהמועדון בשלב הזה מכחישים שהוא יעזוב כבר בחלון הזה.

ובינתיים, בצל הסגר, ב"ש תגביר את האימונים אחרי שאתמול ושלשום ערכו אימונים קלים. חלק מהשחקנים שסובלים מעומס יערכו אימונים קלים יותר עד שהמשחקים יחזרו. אנתוני וארן עוד בבידוד וישוב רק בסוף השבוע לאימונים ואם יימצא שלילי בבדיקה נוספת שיעבור.