"ההחלטה הקשה שידענו": לתוך הדילמה בחיפה

השיחות של שחר עם המשפחה, הביקורות והתכנית לשילוב אצילי . דודו בזק מספר ב"5 באוויר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.01.21 - 14:25

תגיות: מכבי חיפה

תחילת כתבה

לאורך כל הסאגה של עומר אצילי ומכבי חיפה, לא שמענו גורם רשמי ממכבי חיפה מדבר לתקשורת. אחרי ההודעה הרשמית באתר המועדון, דובר המועדון, דודו בזק, התראיין ל"5 באוויר" וסיפר על הלבטים סביב ההחתמה, הבדיקה היסודית של יעקב שחר ודעת הקהל.

"כבר 13 שנה אני עובד במועדון וזו ההעברה הכי מאתגרת שהייתה לי", בזק פתח את דבריו, "זו העברה לא פשוטה מבחינה תדמיתית. בימים האחרונים הגענו למקומות מאוד לא נעימים של רימון וגרפיטי. אצילי עוד לא בשלב של מסיבת עיתונאים. הוא עבר סופה בקריירה ובחיים, הוא צריך להיות בשל לזה. אני מניח שעומר אצילי ביום מן הימים ידבר על הכל מ-א' ועד ת', וזה גם יעזור לו ברמה האישית כדי להתמודד עם הסיטואציה הזו. המקרה שהיה לאצילי הוא מקרה שלא יעשה, אין פה שאלה. אצילי עובר דרך לא פשוטה מקצועית, אישית ותדמיתית - הדרך הארוכה שהוא יעבור, תגיע גם לשלב לעמוד מול מצלמה ולדבר על הכל".

מכבי ת"א בחרה לשחרר את אצילי, ואתם צירפתם. מה יש לך להגיד לאלו שטוענים שיש פער מוסרי בין המועדונים?
"לפני שבעה חודשים המקרה שונה ממה שהוא היה היום. הערפל סביב הנושא הזה התפוגג. באותו זמן שמכבי ת"א קיבלה את ההחלטה, אף אחד לא ידע מה קורה. חלפו חודשים והפרשה הזו התפוגגה, הפרקליטות הכריעה שאין פה אשמה. לפני שבעה חודשים אצילי הוצע לנו, וסירבנו. יענקל'ה בדק, דיבר עם הקרובים לאצילי. במשך מספר חודשים יענקל'ה בדק בצורה מקיפה. הוא רצה להכיר את עומר, את המשפחה שלו. הוא רצה להבין ממנו וגם מאחרים מה היה שם. הוא שוחח באופן אישי עם אצילי ורצה להבין מי עומד מולו. יעקב שחר מכיר את הפרשה יותר טוב מכולם, הוא בדק את זה לעומק, דיבר עם אישתו ועם המשפחה שלו. הוא נכנס לפרטים וזה עדיין לא הייתה החלטה פשוטה עבורו".

אבל יש לכם את הביטוי שמזוהה עם המועדון "האדם לפני השחקן"
"בשלושים שנות יענקל'ה שחר עשה המון. תוקפים את יעקב שחר בגלל שהוא בנה כאן מוסריות. בשנים האלה הפכנו אנשים לטובים יותר, וגם עומר אצילי בא אלינו ואנחנו נעזור לו בדרך שהוא עובר כרגע. עומר אצילי מהשחקנים הכי טובים בארץ, השאלה אם קבוצות מהטופ של הכדורגל הישראלי צריכות לסגור לו את הדלת? לדעתי לא".

אמרתם שהיו דעות בעד ונגד, מאיפה הסקתם שיש יותר אנשים שבעד?
"בדקנו ברשתות החברתיות בצורה יסודית מאוד. 90% היו בעד המהלך, גם יעקב שחר קיבל המון מסרים. צריך לכבד את אלה שנגד. כחברה אחרי שאדם טעה, צריך לדעת גם לסלוח".

האם יש לכם כעס נגד בית"ר ירושלים ש"הקפיצה את המחיר של אצילי"?
"זה חלק מהמשחק, בית"ר ירושלים רוצה להיאבק על תארים. עומר אצילי הוא שחקן ששייך לטופ ולכן יש לו ביקוש".

אם היה אפשר, היית עושה הצגה של עומר אצילי בפני הקהל?
"מודעים לבעיות שיכולות להיות. הפתרון הכי טוב לדעת הקהל זה מחויבות על הדשא, ואת זה אצילי יביא לנו. אני חושב שכשהוא ישחק במכבי חיפה ויהיה מחויב, זה יפתח את הלב של האוהדים ויקרב אותם אליו. עומר אצילי בא למכבי חיפה כדי לתקן את הדרך שלו, מכבי חיפה תיתן לו את הדרך והאפשרויות לצאת לדרך חדשה".

איך תבוא לידי ביטוי התרומה של אצילי לקהילה, עליה כתבתם בהודעת המועדון?
"דווקא אדם שטעה, יכול לדבר מהניסיון שלו. הוא יתרום בקהילה וגם ידבר עם מחלקת הנוער וינסה ללמד מהטעויות שלו".

מה מתוכנן לעומר אצילי מבחינת לוחות זמנים?
"היום בבוקר הוא ערך את האימון הראשון שלו, מה שצריך מעכשיו זה שקט. אנחנו ניתן לו גב ושקט כדי שהוא יצלח את התקופה הזאת. האירועים בשבוע האחרון הסעירו אותו, נחזק אותו ואנחנו מקווים שזה יחלוף. כשבאים לבית של ההורים שלך, זה יותר מדי".