אוהדי כפ"ס העלו הילוך: "נשקול פניה לבג"ץ"

הדרישה למגרש חדש נמשכת. ראש העיר: "השיפוץ זה פתרון זמני"

גיל לוין
גיל לוין  17.01.21 - 12:20
תחילת כתבה

(בנגן הווידאו: סרטון המחאה של האוהדים)

מאבק אוהדי הפועל כפר סבא בעירייה נמשך. כזכור ארגון האוהדים, "העורק הירוק", יצא במחאה כנגד החלטת העירייה לשפץ בלבד את אצטדיון לויטה אותו הגדירו כ"מעלה חלודה, מלא בחולדות, עם גג מטפטף וזווית צפייה רעה". לאחר המחאה שכללה עשרות מפגינים מחוץ למתחם העירייה, נערכה שיחת זום בין נציגי האוהדים לראש העיר, רפי סער וסגנו, דני הרוש, כשאלו הציגו לאוהדים סקירת מצב נוכחית ומנו בפניהם את הבעיות הכרוכות לכאורה בבניית אצטדיון חדש.

ראש העיר הסביר לאוהדים כי שיפוץ לויטה הינו פתרון זמני שיחזיר את הקבוצה הביתה ויחסוך לעירייה את התשלום הכבד למושבה. עיקר הטענות שלו לגבי הרצון לשדרג את לויטה ולא להקים אצטדיון חדש בשלב זה הוא חוסר בתקציב, תוך כוונה שהמדינה תסייע. סער הסביר כי לעירייה הלוואה מעיקה בסך 300 מיליון שקלים וכי לפניהם פרויקטים רבים לשדרוג מוסדות החינוך בעיר.

כמו כן, הציג סער בעיה מרכזית נוספת והיא בעיית הבעלות על הקרקע של לויטה. לטענתו הקרקע הופקעה לצרכי ספורט בעבר ועדיין שייכת למנהל מקרקעי ישראל, כך שיש קושי פוליטי לשנות את יעוד הקרקע שמוגבל לספורט בלבד. הדבר מונע אפשרות לבצע עסקאות בשטח כשהכוונה היא למכור חלק ממנו למטרות מסחר ועם הכסף לממן את הריסת המתקן הנוכחי ובניית מתקן חדש. מדובר בשטח של 40 דונם כשעבור האצטדיון נחוצים 25 דונם בלבד.

ראש העיר ציין גם כי כבר הייתה כוונה לבדוק מודלים של בניה והייתה תוכנית לראות אצטדיון בגרמניה, שנבנה בטכניקה של בניה טרומית המאפשרת הקמה תוך שנה וחצי ומשבר הקורונה עצר זאת. נכון להיום על הפרק טיפול קוסמטי בלבד באצטדיון לויטה שיספק את מנהלת הליגה הכולל הקמת עמדות שידור, קופות נגישות, תאורה ודברים נוספים שאינם קשורים לחוויית הצפייה.

נציגי האוהדים יצאו בתחושות קשות לאחר הפגישה, כשהם סקפטים מול האמירה כי מדובר בפתרון זמני וכשהם עומלים על עצומה ושוקלים פנייה לבג"ץ: "בסופו של עניין, אנחנו לא מאמינים להבטחות כי מדובר בעניין זמני ואנחנו נישאר עם מתקן זוועתי עבור הצופים, כפי שהיה לאחר שיפוצי עבר. מתקן ראוי יכול להניב לעיר הכנסות יפות מהשכרה לקבוצות מהאזור ולהופעות גדולות. מתקן ראוי גם ימשוך יותר קהל למשחקים ודי ברור שיש אוהדים רבים של הקבוצה שמדירים רגלם מהיציע הזוועתי".