לוח המשחקים, הפצועים וההעברות: הכדורגל חוזר

מהרו לבצע שינויים בליגת החלומות של WeSure: מכת הקורונה של סכנין, שינוי הסגל של הפועל, הרצון של בית"ר למומנטום והקרב בצמרת. אחרי שבועיים של פגרה כפויה, ליגת העל תחודש בשבת. תמונת מצב עדכנית בכל קבוצה

כתבי אתר ערוץ הספורט  20.01.21 - 09:19

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

אחרי ישיבות, דיונים ומחאות ברשתות החברתיות, ליגת העל קיבלה אישור ראש הממשלה בנימין נתניהו לחזור לפעילות בסוף השבוע הקרוב. שבועיים של פגרה בהחלט הספיקו לאוהדי הכדורגל וכעת שבעה משחקים לפנינו. זה הזמן להיזכר בהעברות, החיסורים ולוח המשחקים של המחזור ה-16. המדריך לכל מאמן לקראת חזרת ליגת החלומות של WeSure

1. מכבי חיפה: אחרי התיקו מול ב"ש, שקטע רצף של שמונה ניצחונות, הירוקים רוצים לשמור על הפער בפסגה. מוחמד אבו פאני ייעדר בשל צהובים וגם חוסה רודריגס לא ישחק בשל פציעה. הרכש הגדול של ינואר עומר אצילי עשוי לקבל דקות ראשונות, ובצד השני של החלון שי בן דוד ותומר חזן עזבו את הקבוצה.

2. מכבי תל אביב: מאור קנדיל חזר לאימונים מלאים, אך דן גלזר נמצא בספק בשל פציעה בשרירי הבטן. הצהובים מגיעים למשחק אחרי 0:0 מאכזב במחזור האחרון מול בני יהודה, שקטע רצף של שלושה ניצחונות רצופים. מבחינת רכש, אנדרה ג'ראלדש חזר למועדון מאפואל ניקוסיה ובן ביטון עזב להפועל ת"א.

3. מ.ס. אשדוד: הקבוצה המפתיעה של פתיחת העונה מגיעה אחרי שני ניצחונות רצופים. שלומי אזולאי בספק למשחק ומלבדו רן בן שמעון יהנה מסגל מלא. אף שחקן רכש עדיין לא הצטרף, כשניר ברדע עזב להונבד ההונגרית.

4. הפועל באר שבע: סינטיהו סלליך, אנתוני וארן, עמית ביטון וגל לוי פצועים וגם זו'וסוואה ייעדר בשל הרחקה. האדומים ניצחו בשניים משלושת המשחקים האחרונים שלהם ולא צירפו או שיחררו אף שחקן בינתיים.

5. מכבי פתח תקווה: סגל מלא יעמוד לרשותו של גיא לוזון, שינסה לחזור למסלול הניצחונות אחרי שני הפסדים רצופים.

6. הפועל קרית שמונה: הצפוניים ינסו להמשיך במומנטום אחרי שני הניצחונות שהושגו לפני הפגרה. סגל מלא לקובי רפואה לקראת המשחק.

7. מכבי נתניה: רון אשכנזי ודולב אזולאי פצועים וייעדרו. הניצחון במחזור האחרון קטע רצף של שלושה הפסדים והיהלומים איבדו בחלון ההעברות את יונס מלאדה שנמכר לגנט וירין שרעבי שעבר להפועל רעננה.

8. הפועל חיפה: עדן בן בסט סובל מקרע בארבע ראשי ומיקי סירושטיין סובל מבעיה בקרסול והם ייעדרו. האדומים מגיעים למשחק עם רצף של שלושה משחקים ללא ניצחון. אלון תורג'מן הצטרף מאוסטריה וינה, בזמן שאלמוג בוזגלו, עידו לוי ורז נחמיאס עזבו את הקבוצה.

9. בית"ר ירושלים: הקבוצה מהבירה תקווה לחבר ניצחון שני ברצף לראשונה העונה תחת דראפיץ' וברדה. מתאוסיניו הברזילאי עשוי לנחות עד סוף השבוע, אך פצוע ולא צפוי להיכלל בסגל, כמו גם אנטואן קונטה שנמצא בצרפת בעקבות המשפט. בנוסף, עלי מוחמד בספק. מלבד דן איינבינדר שעזב להפועל תל אביב, במועדון עדיין לא עשו שינויים בסגל.

10. הפועל כפר סבא: טריקו גטהון וטל מכלוף לא יהיו כשירים למשחק, בו הירוקים ינסו לחבר ניצחון שני ברצף ולברוח מהתחתית. מאור ג'רסי, יהב אפריאט ושגיא דרור עזבו את הקבוצה, בזמן שדומנטאס שימקוס מז'לגיריס וילנה הצטרף.

11. בני יהודה: הכתומים עדיין סובלים מחיסורים של שחקני מפתח. ניב זריהן, אליסון דוס סנטוס, אבישי כהן, עמית זנטי ודן מורי עדיין לא כשירים. בני יהודה רשמה שישה משחקים ברצף ללא ניצחון וכדי לשפר את המצב צירפה את אלמוג בוזגלו, עוביידה חטאב ותומר חזן.

12. בני סכנין: עם שמונה חולי קורונה, מתוכם שישה שחקנים (בירם כיאל, איהאב גנאיים, עלי עותמאן, נייגל האסלביינק, אוסמה חלאיילה וחמודי חלאיילה) ושני אנשי צוות, סכנין תנסה להפתיע את חיפה אחרי שהיא סופרת כבר ארבעה משחקים ללא ניצחון. בנוסף ייעדרו עטאא ג'אבר המורחק, סארי פלאח ועלי אבו ריא הפצועים. אוסבאלדו הנדריקס, אמרי וולשמן ומהראן ראדי עזבו את הקבוצה ודיין קלי הצטרף.

13. הפועל חדרה: אחרי ה-0:4 שקיבלה מבית"ר ירושלים ומתחתית הטבלה חדרה תקווה להשיג ניצחון ראשון אחרי שלושה משחקים. סגל מלא יעמוד לרשותו של שרון מימר, שצירף בחלון את רז נחמיאס, עידו לוי, יהב אפריאט ומוחמד עוסמאן. מנגד, עוביידה חטאב, ריף מסיקה ויאיא מלאדג'ה עזבו.

14. הפועל תל אביב: הקבוצה שעשתה את השינוי הגדול ביותר בפגרה תחסר את אדי גוטליב, ניב סרדל ורועי זיקרי הפצועים. עקב פתיחת העונה שהובילה את האדומים למקום האחרון, הם התחזקו בשישה שחקנים: גיל יצחק, שלומי אזולאי, דן איינבינדר, לידור כהן, בן ביטון ואופק ביטון. עדן הרשקוביץ עזב לקרמיוטיסה הקפריסאית.

לוח המשחקים של המחזור ה-16
שבת
הפועל ת"א - הפועל חיפה (15:00)
מכבי פ"ת - אשדוד (17:30)
ק"ש - בית"ר (18:45)
מכבי חיפה - סכנין (20:00)
מכבי נתניה- מכבי ת"א (20:45, ישיר ב-5SPORT)
ראשון
בני יהודה - הפועל כפ"ס (19:00)
שני
הפועל ב"ש - הפועל חדרה (20:15)