נתניה מוכנה למכבי: "לנצח בשביל ריימונד"

אטפלד עומד במוקד המפגש עם האלופה. סגל חסר ליהלומים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.01.21 - 10:00
תחילת כתבה

הכדורגל יחזור הביתה - גם עבור מכבי נתניה: מחר (שבת, 20:45, שידור ישיר ב-5SPORT), היא תארח את מכבי תל אביב במשחק שיהיה שווה יותר רק מנקודות. שבועיים אחרי שהצליחה לשבור רצף של שלושה הפסדים עם ניצחון בסכנין, היהלומים מעוניינים להמשיך את המומנטום מול היריבה החזקה.

  • שבת, 20:45, שידור ישיר ב-5SPORT: המשחק המרכזי - מכבי נתניה נגד מכבי תל אביב

כזכור, בסיבוב הקודם נתניה הצליחה להקשות על חייה של האלופה, אחרי שסיימה עם המכבים ב-2:2, עוד בתקופתו של יורגוס דוניס. מי שיעמוד במרכז המפגש יהיה ריימונד אטפלד, שיפגוש את חברו הקרוב - והאיש שהביא אותו לישראל, מאמן ת"א פטריק ואן לוון. "זה משחק מאוד מרגש עבור ריימונד", הודו שחקנים במועדון, "ונרצה לנצח גם עבורו". אגב, המאמן לא שידר שזהו משחק מיוחד עבורו, ושידר עסקים כרגיל.

נתניה תצטרך להסתדר בתנאים לא אידיאליים: היא תעלה למפגש ללא יונס מלדה (שנמכר לגנט), לאמק בנדה (שנפצע בקרסול) ואביב אברהם החולה. אטפלד יפתח עם שלושה קשרים דפנסיבים כשלצד הקפטן אלמוג כהן ששב מפציעה, יפתחו הצעירים המוכשרים יובל שדה ועמרי גנדלמן.

גבי קניקובסקי, שלא שיחק תחת אטפלד בכנף, יוסט לשם בלית ברירה כשחן עזרא וקוון פרייטר ישלימו את השלישייה הקדמית. בהיעדר חיזוק בחלק ההגנתי ובשל פציעתו של דולב אזולאי, אקינסולה אקיניימי ימשיך במרכז ההגנה. במועדון ביקשו מסוכנו, סתיו חכמון ומאחיו של הנורבגי המייצג אותו, למצוא לו קבוצה אבל כרגע הוא נשאר.

ההרכב המשוער: דני עמוס; כארם ג'אבר, קיליאן ואן דר קאפ, אקינסולה אקיניימי, זלאטן שחוביץ'; אלמוג כהן, עמרי גנדלמן, יובל שדה; גבי קניקובסקי, חן עזרא, קוון פרייטר.

ריימונד אטפלד דיבר באתר הרשמי של המועדון ואמר: "כמובן שהיינו צריכים לקחת יותר מהמשחקים האחרונים, במיוחד לאור כמות המצבים אליה הגענו. אני משוכנע שאם נמשיך להגיע לאותה כמות מצבים, נדע לסיים אותם ונשתפר בחלק ההגנתי, נוכל להסתכל קדימה. חיזוק? הסגל הצעיר הוא עובדה ואין מה להסתיר את זה. כולם חשבו שעם סגל כזה צעיר נהיה בתחתית הטבלה, ואנחנו לא שם. אנחנו עובדים עם מה שיש לנו, והאמת שזה כיף ומספק לראות את החבר'ה הצעירים משתפרים מיום ליום. אנחנו מחפשים נסיון אבל לא רק".

על מכירת מלדה הוא הוסיף: "יונס השתפר הרבה וכבש לא מעט שערים. בלגיה מדינה נהדרת לשחק בה והוא יאותגר בה יותר מאשר פה איתי. אני ממש שמח בשבילו. שכטר? הרבה שחקנים ישתמשו בשם מכבי נתניה על מנת להציג עצמם בשוק ההעברות, כנראה שזה עושה אותנו מועדון מעניין. לא אגיב או אתייחס לשחקנים שלא שלי, זה לא מכובד".