"דורשים בירור": הפועל חיפה טוענת לקיפוח

מכתב מהמועדון נשלח לאיגוד השופטים. תורג'מן ישחק בשלישי?

גיל לוין
גיל לוין  24.01.21 - 14:18
תחילת כתבה

תחושות מעורבות בהפועל חיפה אחרי ה-2:2 עם הפועל תל אביב בבלומפילד. הקבוצה של חיים סילבס אמנם חזרה מפיגור של שני שערים, אך יחד עם זאת, היא כבר סופרת משחק רביעי ברציפות ללא ניצחון ומפלס הלחץ מתחיל לעלות.

לא פחות משלושה פנדלים נשרקו על ידי רועי ריינשרייבר. לאחר שני פנדלים להפועל ת"א, גם האדומים מהכרמל בעטו מהנקודה הלבנה, וחנן ממן כבש את שערו השישי העונה. "היה לנו משחק טוב בסך הכל, אני שמח שידענו לחזור מפיגור של שני שערים, במיוחד כשהפועל ת"א היא קבוצה עם אנרגיות חדשות", סיפר הקשר.

"זה לא היה קל, אבל לדעתי שיחקנו טוב לאורך כל המשחק. הייתה אולי סיטואציה שהיינו יכולים גם לנצח, אבל לא צריך להיות חזירים, התוצאה טובה", הוסיף ממן, וביקש לצנן את האווירה: "צריך לזכור שזה משחק רביעי שאנחנו לא מנצחים. אנחנו חייבים לחזור לנצח אם אנחנו באמת רוצים לשאוף לפלייאוף העליון".

במקביל, המועדון הודיע היום כי המנכ"ל אורן שטרלינג שלח מכתב תלונה למנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר בעקבות מספר החלטות שיפוט במשחקים האחרונים, שנטען שקיפחו את קבוצתו של סילבס וביניהם התעלמות צוות ה-VAR מהכשלתו של לירן סרדל בדקת הסיום במשחק בבלומפילד אתמול, ואי הרחקתו של רועי קהת בגין פגיעה בסער פדידה, מקרה שגם בו לא נדרש השופט להתערבות מצוות ה-VAR.

על פי הודעת הפועל חיפה, הוועדה המקצועית של איגוד השופטים העירה לצוות השיפוט על ההתעלמות מהפגיעה שהיתה חייבת להביא לשליפת כרטיס אדום לשחקן קריית שמונה, ושטרלינג כתב לטפר: "בעקבות הצטברות טעויות אלה וחשש מטעויות נוספות שעלולות לפגוע בקבוצה, אבקשך לערוך בירור בנושא".

נקודת האור בהפועל חיפה היה רז שטיין, שעלה במחצית השנייה מהספסל וכבש את שער השוויון. בצוות המקצועי שיבחו את החלוץ שעובר בתקופה האחרונה תהליך אישי והחל לצבור ביטחון עצמי. עד לא מזמן השחקן לא זכה להזדמנויות ואף היה מועמד לעזוב את הקבוצה, אך לאחרונה קיבל את הקרדיט וכבש אמש את שערו השני בשלושת המשחקים האחרונים.

במועדון מרוצים מהשתלבותו של אלון תורג'מן ומקווים כי עד המשחק הבא, שייערך כבר ביום שלישי הקרוב מול מכבי פתח תקווה, יגיע השחרור הבינלאומי, שיאפשר לו לשחק בקבוצתו החדשה-ישנה. במקביל, בחיפה סקפטיים בשלב זה באשר להגעה של בלם זר ובהנהלת המועדון שוקלים לוותר על הבאת שחקנים זרים נוספים בשלב זה. "לא נצרף שחקן בכל מחיר, רק כדי להגיד שצירפנו, כרגע לא מצאנו משהו מתאים", סיפרו בצוות המקצועי.