ב"ש הודיעה: חטואל ויוספי חיוביים לקורונה

דאגה במועדון לפני הפועל חדרה. יתר השחקנים שלילים לנגיף

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.01.21 - 14:28
תחילת כתבה

חדשות מדאיגות מהפועל באר שבע: יממה לפני המשחק מול הפועל חדרה באצטדיון טרנר, הודיעה הקבוצה כי רותם חטואל ותומר יוספי נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה; כתוצאה מכך, כל שחקני הסגל נשלחו לבצע בדיקת קורונה ונמצאו כולם שליליים.

ליוסי אבוקסיס בכל מקרה צפויים כאבי ראש מקצועיים: סינטיהאו סלליך, עמית ביטון וגל לוי פצועים, אנתוני וארן אינו כשיר במאת האחוזים וז'סוואה מורחק. ואם זה לא מספיק, הקשר/חלוץ אלטון אקולטסה סובל מכאבים בקרסול ברגלו השמאלית אחרי שסבל מכאבים דומים ברגל השנייה ואתמול הוא נטש את האימון.

אם אקולטסה לא יצליח לקחת חלק באימון המסכם, לא מן הנמנע שרמזי ספורי, שגילה יכולת טובה במשחקים האחרונים, יפתח במקומו באגף. לפי התרגול אתמול, נראה כי מרואן קבהא ישוב להרכב ויחבור לעילאי מדמון ומרסלו מלי. מריאנו בריירו תורגל כבלם על חשבונו של לואי טאהא. עם זאת, אבוקסיס עדיין מתלבט אחרי שההרכב הזה לא הראה תיאום באימון.

בעניין אחר, בעוד להפועל באר שבע עדיין משימות רבות בעונת 2020/21, בהנהלת המועדון כבר קיבלו החלטה עקרונית לגבי העתיד: שחקנים שעברו את גיל 30 לא יקבלו חוזה ליותר מעונה אחת; מקרי העבר בהם באר שבע שילמה לא מעט כסף לשחקנים שחתמו על חוזים ארוכים ולא הרשימו, הובילו לשינוי חשיבה במועדון מבירת הנגב.

משמעות ההחלטה היא שז'וסוואה ומיגל ויטור, מהם הפועל באר שבע מרוצה מאוד, יקבלו הצעה לחתום על חוזה לעונה אחת בלבד, עם אופציה לעונה נוספת, שתהיה תלויה בכמות המשחקים בהם יופיעו. "העסקאות עם אנסטיס, קואנקה, פקהארט, טאפוקו ואחרים הובילו למסקנות ברורות", אמר גורם במועדון בנושא. שני הפורטוגלים היו רוצים לקבל חוזה לשנתיים, אבל לא מן הנמנע שתימצא הדרך שתוביל להישארותם.