"מי אתה בכלל!": נאאל עודה הרחיק את אליניב ברדה

השופט שלף אדום לעוזר מאמן הפועל באר שבע. יוסי אבוקסיס: "היכולת? אני לא יודע למה אתם מצפים". מיגל ויטור שוב נפצע. מאמן הפועל חדרה שרון מימר: "יש פה חומר שחקנים לא פחות טוב מ-10 קבוצות בליגה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  25.01.21 - 22:21
תחילת כתבה

לא רגוע בבאר שבע. אליניב ברדה, עוזרו הבכיר של יוסי אבוקסיס, הורחק בכרטיס אדום על ידי השופט הראשי נאאל עודה, זאת לאחר עימות מילולי בין השניים עם הירידה להפסקה. בדוח השופט יצוין כי עוזר מאמן הפועל באר שבע מחה בפניו על כרטיס צהוב שני שלא נשלף לעברו של שובל גוזלן, חלוצה של הפועל חדרה, וצעק לעברו בין היתר: "חוצפן".

לאחר המשחק, הגיעו לידי ערוץ הספורט פרטים נוספים על האירוע. עודה הבהיר לאנשי באר שבע שהרחיק את ברדה לאחר שעוזר המאמן, תוך צעקות ותנועות ידיים מעליבות, צרח לעברו: "חוצפן, מי אתה בכלל? תתבייש לך". ברדה מכחיש שאמר את הדברים, והוא יועמד לדין.

התסכול אצל הפועל באר שבע בסיום המחצית הראשונה היה מובן. האדומים, שחזרו לארח באצטדיון טרנר אחרי תקופה ארוכה, גילו יכולת חלשה והתקשו לייצר סכנה על השער של הפועל חדרה. למרות זאת, המארחת השיגה את הניצחון בזכות שער של דוד קלטינס בדקה ה-75 והעפילה למקום השלישי בטבלה.

עוד קודם, חוסר המזל של מיגל ויטור נמשך. הבלם נפצע והוחלף בדקה ה-64, אך על פי הערכה ראשונית בבאר שבע, ויטור סובל מחבלה בלבד בברך ולא צפוי להיעדר לפרק זמן משמעותי.

בסיום, המאמן יוסי אבוקסיס אמר: "משחק מאוד קשה, במיוחד כשחסרים לנו כל כך הרבה שחקנים. שמח שאני אומר את זה אחרי ניצחון ולא אחרי הפסד, אחרת הייתם אומרים שאלה תירוצים. להשיג את הניצחון היה הדבר החשוב ביותר. כשחסרים כל כך הרבה שחקנים בחלק הקדמי קשה ליצור תיאום בין כולם. זה ניצחון של אופי, צריך לדעת לנצח גם משחקים כאלה".

"אני לא יודע למה אתם מצפים, אולי אתם חיים במקום אחר", המשיך המאמן. "אני יודע מה אנחנו שווים בהרכב החזק שלנו, עם הרבה חיסורים קשה לנו כמו לכל הקבוצות. תלות גדולה בז'וסוואה? הוא שחקן ברמה אחרת, אין מה לעשות. אנחנו צריכים להשתפר, אני לא אומר שלא, אבל לנצח ניצחונות של אופי בהרכב נורא חסר - על זה אתם לא מסתכלים".

"חיזוק? יש לנו שחקנים טובים בקבוצה. ז'וסוואה הוא מעל כולם, אבל יש פה עוד שחקנים טובים. הוא לא הביא אותנו לבד למקום השלישי, לאירופה ולגביע. הוא מעל הליגה הזאת, אבל יש פה עוד שחקנים טובים. צריכים לשפר את היכולת, אולי לעשות שני שינויים בסגל כדי להיות קבוצה טובה יותר. יש רצון גדול מאוד מצד המועדון לחזק את הקבוצה, אבל אם יש שחקנים טובים שאנחנו רוצים והם לא רוצים - אין מה לעשות".

כובש שער הניצחון דוד קלטינס הגיב: "חיכינו לחזור לטרנר, זה אצטדיון ביתי מאוד, שמח שלקחנו את הנקודות. הכי נוח לי לשחק בקישור אבל כל עוד אני משחק - אין לי בעיה לעשות את זה איפה שצריך. איתות לאבוקסיס? גם באימונים אני תמיד נותן את המאה אחוז, המאמן לוקח את ההחלטות שלו. אמשיך לעבוד הכי קשה כדי להוכיח שמגיע לי. זה לא היה משחק טוב שלנו, כמובן שז'וסוואה היה חסר ואנחנו יודעים כמה הוא חיוני לחלק הקדמי שלנו. המספרים מדברים בעד עצמם, הוא מבקיע והוא מבשל והרבה עובר דרכו, אבל אנחנו קבוצה טובה גם בלעדיו".

בצד השני, מאמן חדרה שרון מימר הסביר: "יש פה שחקנים שעשו מסע מופלא באירופה, זה לא רק ז'וסוואה. חדרה גרמה לבאר שבע להיראות לא טוב. הגענו ליותר מצבים, אבל לפעמים מזל מכריע את המשחקים. היה להם גול של מזל. מה היה חסר? להיות מרוכזים במצבים שלנו. עשינו את הדברים שרצינו, אבל לצערי כשלא מבקיעים אז לפעמים סופגים. אמנם אנחנו במקום לא טוב בטבלה, אבל יש פה עם מי לצאת למלחמה. יש פה חומר לא פחות טוב מ-10 קבוצות בליגה".