לא החליטה: אלונה ברקת מתלבטת בקשר למאמן הבא

בעלי ב"ש חזרה לנהל את המועדון, וטרם הכריעה אם תצרף מאמן עד תום העונה או לחוזה ארוך. בלבול גבוה ברשימה, גם רוני לוי וסמכות זרה נמצאים על הפרק. וגם: ההכנות למכבי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.02.21 - 11:00
תחילת כתבה

בצל התפטרותו של יוסי אבוקסיס וההודעה הלא מפתיעה והצפויה של אלונה ברקת על חזרתה לנהל את המועדון, האדומים יארחו את מכבי ת"א כשאליניב ברדה ומאור מליקסון יעמדו על הקווים. השניים, שהוחתמו על ידי ברקת ונחשבים לאנשים שלה, רצו כבר שלשום לבקר את יוסי אבוקסיס יחד עם כל הצוות ולחזק אותו בביתו בפ"ת, אבל המאמן שהתפטר היה זה שדחה את הבקשה כדי לא לפגוע בהכנות של הקבוצה לפני ההתמודדות מול האלופה.

"המוניטין של אלונה נפגע. לסיים התקשרות עם בכר ואבוקסיס בצורה לא נעימה מראה דברים לא טובים על בעל הבית", אמרו שחקנים במועדון, "היא רצתה שמישהו אחר יתלכלך במלאכת הקיצוץ". בעוד אבוקסיס המשיך אתמול לתקוף את התנהלות בעלת הבית, וסיפר עד כמה היא הייתה מעורבת בכל העניינים של הקבוצה, גם שלכאורה הייתה בחוץ, ברקת מלבד עקיצה אחת לעבר המאמן לשעבר העדיפה בשלב זה שלא להרחיב את הדיבור.

יש לציין כי הבעלים, שמעוניינת במרקו בלבול, עוד לא החליטה אם היא רוצה להחתים מאמן רק לחצי שנה או לעונה וחצי, כשהמאמן שלא המשיך במכבי חיפה רוצה חוזה מעבר לעונה הנוכחית.

לטענת גורם במועדון, אייל ברקוביץ' המליץ לברקת לקחת את מרקו בלבול בעוד שאבי לוזון, שנמצא בקשרי ידידות חמים עם אלונה ובעלה המליץ דווקא על רוני לוי. עם זאת, בקבוצה העידו כי הסיכוי להבאת מאמן זר לא גבוה מאחר ולברקת חשוב להכיר את האישיות של המאמן אותו היא בוחרת. מקורבי ברקת המשיכו גם אתמול לטעון שהופתעו מהתפטרותו של אבוקסיס אחרי שסירב לבקשת נועם אדרי, חבר משותף שלה ושל ברק אברמוב, לשחרר את המאמן לבני יהודה. בכל אופן, אדרי סירב להגיב בנושא כמו גם ברקת עצמה.

שיחת היום במועדון, מעבר לסיפור ברקת-אבוקסיס, הייתה הידיעה באתר ערוץ הספורט שטענה כי המנכ"ל המוערך, אסי רחמים יעזוב את הקבוצה בקיץ. רחמים, שרצה לראות את אבוקסיס ממשיך בתפקידו, מחפש אתגר חדש ולא מן הנמנע שיקבל תפקיד בעיריית ב"ש, כשראש העיר רוביק דנילוביץ' מעריך את כישוריו מאוד.

נעבור לחששות בפן המקצועי. הדאגה בקבוצה היא מהמצב רוח של ז'וסוואה. הכוכב הפורטוגלי, שב"ש מאוד תלויה בו, נראה באימון שהתקיים אתמול בטרנר ובמהלך השיחה עם הבעלים מאוד מדוכדך ועצבני. "לא יהיה מאמן שיצליח להשאיר אותו בפוקוס כמו יוסי", אמרו כמה מהשחקנים.

בתוך כך, ברדה, שיעמוד על הקווים אבל לא ימונה למאמן בשל המצב הבריאותי שלו, לא תרגל הרכב אבל החליט לאמץ את מה שלמד בבלגיה וזימן הבוקר את השחקנים לאימון עוררות, לפני המשחק מול מכבי ת"א. יש לציין כי ברדה שמר את פרסום הסגל לשעות הבוקר המאוחרות, והוא מתלבט לגבי המערך שיפתח מול הצהובים. בכל מקרה, המאמן הזמני ייחסר שוב את סנטיאהו סלליך, תומר יוספי, רותם חטואל, עמית ביטון ומרואהן קבהא.

ההרכב המשוער: אוהד לויטה; אור דדיה, מיגל ויטור, לואי טאהא, שון גולדברג; מרסלו מלי, מריאנו בריירו, דוד קלטינס; ז'וסוואה, אלטון אקלטסה וג'ונתן אגודאלו.