"אם הייתה סבלנות, היו רואים מה אני שווה"

אקיניימי נפרד מנתניה: "לזר לוקח זמן להיכנס לעניינים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.02.21 - 09:15
תחילת כתבה

כשאקינסולה אקיניימי הגיע למכבי נתניה, במועדון היו משוכנעים שמצאו את השחקן שיוכל להוביל את מרכז ההגנה. הנורבגי שהרשים במשחקים שבהם צפו בו אנשי המועדון, עזב אתמול את ישראל אחרי 659 דקות בליגת העל ו-9 משחקים בלבד, ומבלי שהצליח להטביע חותם.

הבלם שהמריא בחזרה לנורבגיה דרך פרנקפורט סיפר בראיון בלעדי לערוץ הספורט על התקופה שעברה עליו: "מעל שנה שלא ראיתי את המשפחה שלי בגלל הקורונה. אני מתרגש לראות את כולם ואז אקבל את ההחלטות שלי. יש לי כמה הצעות, אבל שום דבר קונקרטי. אני רוצה לקבל כוחות מהמשפחה ולהמשיך הלאה".

"אנשים בישראל ממהרים לשפוט", הבלם התייחס לביקורות שספג. "אני לא אומר שהייתי הבלם הכי טוב, אבל לצערי חוסר מזל ולא מעט פציעות גרמו לי לא להראות את היכולת האמיתית שלי. במדינה חדשה, בזמן הקורונה ומחוץ לבית כל כך הרבה זמן, לוקח לשחקן זר להיכנס לאט לאט לעניינים".

אקיניימי לא הסתיר את תחושת ההחמצה מחוסר הסבלנות כלפיו:  "אני בטוח שאם למכבי נתניה הייתה יותר סבלנות, הייתם רואים מה אני שווה. אבל זה הכדורגל וצריך לדעת להמשיך הלאה. מבחינתה חיים בעיר, הכדורגל הישראלי והחברים לקבוצה אני חושב שהרווחתי. ברור שאני מאוכזב, כי זה אף פעם לא נעים שאומרים לך שאתה לא בתוכניות. ממי אני מאוכזב? את זה אשאיר ביני לבין המועדון".

בינתיים, מי שמחליף את הנורבגי במרכז ההגנה של ריימונד אטפלד הוא אלמוג כהן, ועליו יש לאקיניימי רק מחמאות: "הוא מנהיג אמיתי. על המגרש ומחוצה לו הוא נתן לי הרגשה שלכל מה שאני אצטרך, הוא ידאג לי. אלמוג הוא מסוג השחקנים שרק עצם העובדה שהם על המגרש, כבר משפיעה על השחקנים האחרים. הם לא ספגו כבר שני משחקים אז כנראה שהוא עושה עבודה טובה".

"הסיכויים של נתניה לסיים בין שש הראשונות טובים", סיכם הבלם. "זו המטרה. נכון שיש קבוצה צעירה מאוד, אבל יש כמה שחקנים מאוד מוכשרים ולא סתם יונס מלדה מצא את עצמו בבלגיה. זאת שאלה של זמן עד שקניקובסקי לא יישאר בישראל. רק דבר אחד אני לא מבין - איך דני עמוס לא שוער נבחרת?".

בתוך כך, אבובקר דומביה אמור לחתום היום (שני) באופן רשמי על החוזה במכבי נתניה, ולהצטרף לאימונים אחרי שעבר בדיקות רפואיות. השחקן שהגיע מפינלנד עבר בדיקת קורונה ונמצא שלילי, ובמועדון תולים בו תקוות. לאמק בנדה, שסובל מנקע בקרסול, ינסה להגביר את קצב האימונים.