הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תכנון קדימה: חיפה מימשה את האופציה על אבו פאני

במועדון מהכרמל מעוניינים להחתים את הקשר על חוזה ארוך טווח, השיחות בין הצדדים יימשכו. קרע חלקי לאשכנזי, שייעדר כ-6 שבועות. רוקאביצה יוזמן לנבחרת אוסטרליה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.02.21 - 19:54
תחילת כתבה

בונה עליו לעתיד. אחד מסודות ההצלחה של מכבי חיפה העונה - איוש המקום הראשון, מאזן השערים הטוב ביותר בפער והצגת יכולת נהדרת שלא נראתה בקבוצה כבר עשור - הוא הקישור. אחד השחקנים היציבים בחולייה הזאת הוא מוחמד אבו פאני, ונראה שהמטרה בכרמל תהיה לשמור עליו. ראשי המועדון הודיעו היום (רביעי) לנציגיו של השחקן על מימוש האופציה עליו לעונה הבאה. במועדון מעוניינים להחתים את הקשר על חוזה ארוך טווח והשיחות בין הצדדים ימשכו.

בעניין אחר, כפי שפרסמנו אתמול כאן באתר ערוץ הספורט, יובל אשכנזי סובל מקרע חלקי בשריר הירך האחורי, שמערב את הגיד, ולכן הוא צפוי להיעדר לכשישה שבועות מהמגרשים. הוא החל בתהליך השיקום יחד עם הצוות הרפואי. כזכור, אשכנזי לא נכלל בסגל במשחק הניצחון על הפועל כפר סבא, ולפני כשלושה חודשים הוא קרע את שריר הארבע ראשי ונעדר כחודש מהמגרשים.

לאחר שסיים במקום הרביעי והמכובד בבחירת שחקן העונה באסיה, ניקיטה רוקאביצה בדרך לנקודת ציון נוספת, זימון לנבחרת אוסטרליה, לאחר יותר משלוש שנים בהן לא היה בסגל.

חלוץ מכבי חיפה רושם שנתיים אדירות ויכולתו לא נעלמה מעיניו של מאמן נבחרת אוסטרליה, גרהאם ארנולד שהתראיין בארצו: "רוקאביצה עושה עבודה נפלאה, הוא סיים רביעי בתואר שחקן העונה באסיה. אני צופה במשחקיו מדי שבוע, יש לו מאמן ושיטה שמתאימים לו במיוחד. הסיבה שהוא עלה ברמה היא כמו בכל מקום, בגלל הגיל הוא צבר ניסיון, עכשיו כשהוא מגיע לחצי צ'אנס הוא רגוע ומסיים כמו שצריך. כשאתה צעיר, אתה נרגש יותר".

עוד אמר המאמן: "הוא בן 33, אבל לא איבד כלל מהמהירות שלו. כל דבר שהוא נוגע הופך ליותר טוב. הוא נמצא באותו מועדון מספר שנים, הוא נחשב לאגדה שם. הוא גאה ללבוש את מדי אוסטרליה ורוצה ללבוש אותם שוב".

בתוך כך, מכבי חיפה תחל היום בהכנות למשחק הצמרת בשבת נגד מ.ס. אשדוד. ברק בכר יאלץ להסתדר ללא חוסה רודריגס (צהובים) ויובל אשכנזי (פציעה).

מכבי חיפה נתנה את אישורה למעבר של טימוטי מוזי להפועל כפר סבא. השחקן הצעיר התקשה לקבל דקות ובמועדון מהשרון הוא אמור להשתלב. מוזי העדיף את כפר סבא, על פני מוליכת הליגה הלאומית הפועל נוף הגליל.

גם יהאב אל שייך זוכה להתעניינות בקבוצות מליגת העל, אך בשלב הזה במכבי חיפה לא משחררים אותו והוא צפוי לקבל דקות במשחקים הקרובים.