"מעשה לא אחראי. אין לי צל של ספק כי ירק"

הדיין פסק בחומרה נגד ז'וסוואה. בב"ש הגיבו: החלטה מקוממת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.02.21 - 11:26
תחילת כתבה

הפועל באר שבע תיאלץ להסתדר ללא שחקנה הטוב ביותר בתקופה הקרובה, זאת לאחר שבית הדין של ההתאחדות לכדורגל פסק כי ז'וסוואה ירצה עונש השעיה מארבעה משחקים בפועל בגין היריקה לעברו של אבי ריקן. בהסבר להחלטתו כתב הדיין, עורך הדין נועם ליובין, מילים קשות נגד הפורטוגלי של באר שבע.

"מדובר במעשה מבזה ומשפיל, אשר נעשה תרתי משמע, מאחורי גבו של שחקן מכבי תל אביב בכוונה לפגוע, תוך כדי ניסיון להסוות את המעשה", כתב ליובין. "הוסף על כך את העובדה כי נמצאים אנו בעידן הקורונה, בו יריקה אינה מהווה "רק" אירוע משפיל ופוגע, אלא עלולה לגרום לסיכון בריאותי ממשי, ועל כן יש לראות בכך גם מעשה בלתי אחראי של הנאשם,  והרי לך אף נסיבות מחמירות נוספות לאירוע הנ"ל".

באשר למעשה עצמו, כתב ליובין: "אין לי צל צילו של ספק כי הנאשם אכן ירק לכיוונו של אבי ריקן. הנסיבות בהן עומד ריקן עם גבו לנאשם, כלל אינו רואה אותו, כך שאינו יכול ליצור כל פרובוקציה מולו, עסוק בוויכוח עם רמזי ספורי ולפתע מחזיק בצווארו, כל זאת במקביל להרמת היד על ידי הנאשם על מנת לחסום את זווית הראייה של פיו, ותנועת היריקה אותה הינו עושה לכיוונו של ריקן, ותגובתו האינסטינקטיבית והמיידית של ריקן לאירוע בהחזקת צווארו, שרק לאחריה מבחין הוא בנאשם מוכיחות מבחינתי מעל כל צל של ספק כי הנאשם אכן ירק על ריקן, וכן ניסה להסתיר זאת במעשיו לפני ואחריי ביצוע היריקה".

מנגד, גורם בהפועל באר שבע הגיב לענישה הקשה ואמר: "זו החלטה מאכזבת ומקוממת. לפני שנה אותו דיין הרשיע את מאוויס צ'יבוטה על יריקה לעברו של בן סביר והוא ספג רק שני משחקי הרחקה".