הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יש כאן גזענות": אבו יונס תוקף את המנהלת

סכנין בתגובה חריפה להפסקת פעילות ק"ש: "מפלים אותנו לרעה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  05.02.21 - 12:41

בעקבות החלטת מנהלת הליגות לכדורגל לעצור היום (שישי) את פעילותה של הפועל קריית שמונה, יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס, טוען לאפליה על רקע עדתי: "זה לא משרד הבריאות קובע, זו המנהלת קובעת. יש כאן גזענות, מפלים אותנו לרעה. נגמרו לי המילים, ממש בושה. מה ההבדל בין ק"ש לסכנין? למה לק"ש דחו?".

כזכור, הקבוצה מהמגזר עברה שני גלי הדבקה במהלך העונה. הראשון בתחילת העונה, בו נדחו מספר ממשחקיה, והשני במהלך החודש האחרון בו נדרשה להמשיך לשחק כרגיל. "בושה איך שמתנהגת המנהלת, אני מתבייש להיות חבר במנהלת. כל בן אדם שרואה מה קורה מבין, הכל שקוף וברור. כל הלכלוך צף עכשיו", אמר יו"ר סכנין הפגוע והמשיך, "השפילו אותנו לפני המשחק נגד נתניה ושוב נגד מכבי חיפה, צחקו עלינו. גם לבית"ר ירושלים דחו ודחו, אותנו פעמיים הכריחו לשחק כדי שישפילו אותנו".

ממנהלת הליגה נמסר בתגובה לטענות של בני סכנין: "משרד הבריאות בוחן כל מקרה לגופו ביחס לכמות החולים שהתגלו בטווח זמן מוגדר ובהתאם לכך מקבל החלטות על סטטוס פעילות כל קבוצה. נזכיר כי לאחר קבלת אישורי משרד הבריאות, מ.ס. אשדוד שיחקה ללא 11 שחקנים מול הפועל ת"א (וניצחה) וקבוצות הפועל חיפה, הפועל ת"א, בית"ר ירושלים, הפועל ירושלים ומ.ס. כפר קאסם שיחקו ללא כמות שחקנים גבוהה ומשמעותית.

אנו מצפים ודורשים מכל קבוצה לשמור על הנחיות משרד הבריאות והנחיות הקורונה כדי להימנע מהדבקויות של שחקנים ולדווח בזמן על תסמינים של מחלת הקורונה בהתאם להנחיות בכדי להמנע מהפצת המחלה בתוך הקבוצה ופגיעה בקבוצה ובליגה כולה, באופן שיכול לסכן את המשך העונה ולהביא להתמוטטות הענף.

כל מקרה נבחן כאמור לגופו של עניין על ידי משרד הבריאות אשר הינו הגוף היחיד שרשאי להורות על דחיית משחקים. מנהלת הליגות תמשיך לעבוד לילות כימים על מנת להמשיך את קיום משחקי הליגות המקצועניות ולהביא את העונה לסיומה".

בעלי עירוני ק"ש, איזי שרצקי, הגיב גם כן לדברי מוחמד אבו יונס: "אתמול היו לי שבעה חולים וחויבתי לשחק. רק בבדיקה השנייה, שנמצאו בה 12 חיוביים, משרד הבריאות אסר עלי לשחק. אמרתי לאבו יונס".

בינתיים, המועדון הוציא הודעת גינוי רשמית בנוגע להחלטת המנהלת: ״הָבוּ אֶת אוּרִיָּה (סכנין) אֶל מוּל פְּנֵי הַמִּלְחָמָה הַחֲזָקָה וְשַׁבְתֶּם מֵאַחֲרָיו וְנִכָּה וָמֵת" (שופטים ב'). "ממיסה את הלב וממיטה את המורל האפליה הזועקת בשיטת קבלת ההחלטות בכל סוגיית התרת קיום משחקים ו/או דחייתם. סכנין ידעה מקרים קשים של פגיעות קורונה ומספר רב של חיוביים כאשר הזכורים ביותר היו  'משחק הקורונה' מול נתניה ומשחק ה-'סופר קורונה' מול מכבי חיפה. עם זאת, ממשיכים מקבלי ההחלטות להפגין מתירות והבנה עם שאר הקבוצות במקרים מקבילים ופחות מקבילים אל מול סכנין. אנחנו רואים שידיהם של מקבלי ההחלטות טבולות בעשיה של פילוג והתרפסות כאשר סכנין היא תמיד המסומנת להיות כבשת הרש. 'בספורט בועטים את הגזענות החוצה!!'.
עם איחולי בריאות והחלמה לשחקני קריית שמונה, בני סכנין".