ואן לוון מתכנן לפחות 6 שינויים נגד שחטאר

ג'ראלדש, גלזר ופשיץ' יחזרו במכבי. ריקן: "אי אפשר לנבא"

תומר לוי
תומר לוי  23.02.21 - 10:10
תחילת כתבה

עם פיגור לא פשוט של 2:0 מהמשחק בבלומפילד, מכבי תל אביב תפגוש ביום חמישי את שחטאר דונייצק, במסגרת גומלין שלב 32 הגדולות באירופית. אחרי שביצע רוטציות במשחק הגביע נגד הפועל באר שבע, פטריק ואן לוון מתכנן לפחות שישה שינויים בהרכב שיפתח מול קבוצתו של מנור סולומון.

בין היתר, דן גלזר שקיבל מנוחה מוחלטת בגביע מול הפועל באר שבע כדי לא להעמיס על הפציעה בשרירי הבטן, אך צפוי לחזור ל-11 מול שחטאר. בנוסף אליו, גם אנדרה ג'ראלדש, לואיס הרננדס, איתן טיבי, טל בן חיים ואלכסנדר פשיץ' צפויים לפתוח, אחרי המנוחה שקיבלו גם הם מול הפועל באר שבע.

הקבוצה נחתה היום (שלישי) אחרי אימון הבוקר לאוקראינה, ותקיים מחר אימון מסכם לקראת המשחק. "אנחנו לא מוותרים על אף משחק", אמר שחקן בקבוצה. "זה שלב יוקרתי ואף אחד לא מגיע לטיול. שלג זה אולי דבר יפה, אבל כבר היה השבוע גם בארץ ואנחנו באים לנסות לנצח במשחק הזה".

בקבוצה כאמור שבעי רצון מחלוקת הדקות של ואן לוון, ומכך שהוא מצליח לנהל סגל עמוק בצורה טובה, והצליח להחזיר שחקנים לעניינים, כמו מתן בלטקסה ומאור קנדיל. "הם לא זכו להרבה דקות בתקופה האחרונה, והיו מהמצטיינים נגד באר שבע", אמרו בקבוצה. "זה אומר הכל על ניהול הסגל של פטריק".

"ראינו במשחק הראשון שאנחנו משחקים מול קבוצה ברמה מאוד גבוהה עם שחקנים מאוד איכותיים", אמר אבי ריקן לקראת ההתמודדות. "לפרקים, הוכחנו שאנחנו יכולים להתמודד. לצערנו, התוצאה לא לטובתנו, אבל אנחנו נוסעים עם הרבה אמונה כדי להראות שיש לנו הרבה מה לתת ברמות האלה. עצם העובדה שזה משחק שני עובדת פחות לטובתנו בגלל התוצאה, אבל אתה לא יודע איך המשחק יתפתח".

ריקן הוסיף וסיכם: "ניסיון זה חשוב מאוד, יהיו רגעים קשים במשחק שנצטרך להביא מעצמנו הרבה עבודה קשה ולסבול. צריך לדעת לקחת את הסבל למקומות טובים ולהנות ממנו, ואני מקווה שבסוף נוכל להשפיע במגרש. חשוב לנו להראות שאנחנו כן יכולים להבקיע שערים. הקהל? נחמד שהוא חוזר, הוא תומך בנו".