ברק בכר: "אי אפשר ללחוץ כל הזמן על הגז"

מאמן מכבי חיפה בסיום. רפואה: "יש לי היסטוריה עם בר נתן"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.02.21 - 21:58
תחילת כתבה

אולי תחת האווירה הפורימית של השבוע האחרון, משהו במכבי חיפה נפתח: הערב (שבת), הירוקים השיגו את נצחונם הגבוה ביותר העונה - עם 2:4 על עירוני קרית שמונה בסמי עופר. חיפה ניצלה היטב את הרחקתו של השוער דזיוגס ברטקוס, וקיבלה את מוחמד אבו פאני בערב שיא עם צמד שערים. הפער ממכבי תל אביב גדל, זמנית לפחות, לחמש נקודות - עד משחקם של הצהובים ביום שני נגד מ.ס. אשדוד.

מאמן מכבי חיפה, ברק בכר, התייחס למצב הסגל של הירוקים: "הוכחנו היום שיש כאן סגל טוב ועמוק", אמר בכר. "ראינו שחקנים שפחות שיחקו לאחרונה, כמו טאלב (טוואטחה) ויאניק (ווילדסחוט), שעשו את העבודה. ברור שהיה אידיאלי אם היה כאן סגל מלא, אבל אני לא מחפש תירוצים. מי ששיחק, נתן מעצמו. אני מאמין שעד הפלייאוף העליון יהיה כאן סגל מלא. בינתיים, יש כאן גם שחקנים צעירים - כמו נהוראי יפרח או מאור לוי, שעושים את העבודה וכיף לראות את זה".

בכר ניצל את ההזדמנות להתייחס גם למשברון שעבר על הקבוצה - אחרי הכל, לפני פחות מחודש חוותה שני הפסדים בשלושה משחקים, וראתה את הפער מצטמק לשתי נקודות בלבד. "גם כשהפסדנו", הודה בכר, "לא הרגשתי שזו תקופה לא טובה. קורה שמפסידים. זה לא בגלל שלא היינו טובים, היתה ירידה. אי אפשר כל הזמן ללחוץ על הגז, אבל במשחקים האחרונים התחלנו טוב - והיכולת, היא מה שחשוב".

"אני מדמה את העונה הזו למרתון", המשיל בכר, "אנחנו בקילומטר ה-36 או ה-37, לקראת הכניסה לאצטדיון עם קהל מלא. אנחנו צריכים לתת עוד מעצמנו, בתקווה שגם הקהל יחזור. זו הציפייה מהשחקנים". באשר למצבו של צ'ארון שרי אמר המאמן: "לא היו לו תסמינים, הוא עשה אימוני זום בבית. היה חשוב לתת לו דקות. אנחנו צריכים אותו שמח, לתת לו דקות והוא גם הרגיש טוב".

גם קפטן מכבי חיפה, נטע לביא, התייחס למשחק הערב: "שחקנים אחרים קיבלו היום ביטוי ומגיע להם כל הכבוד. קל לדבר על אליפות, אבל צריכים להראות את זה על המגרש". באשר לשער שלו שנפסל: "אני מקווה שבעתיד, אתן את הגולים שלי".

ובאשר לצד המפסיד: מאמן ק"ש, קובי רפואה, התייחס לשיפוט של דניאל בר נתן - "יש לי היסטוריה ארוכה איתו, אבל מה יעזור לי לדבר עליו? בפעם האחרונה הוא נתן פנדל למכבי תל אביב בדקה ה-108... הוא כאילו החזיר לנו עם שריקות קטנות. אנחנו בכדורגל, ממשיכים קדימה". באשר למשחק: "כשחיפה עשו 1:2, והרחיקו לנו שחקן, המשחק נגמר. קשה לרוץ עם 10 שחקנים אחרי חיפה".

קשר הקבוצה, רועי קהת, הוסיף: "יש עומס וזה לא קל, אבל אנחנו לא אוהבים תירוצים. הרבה קבוצות עוברות את העומס הזה, ונבוא מוכנים למשחק ביום רביעי. הובלנו אבל נתנו להם לחזור בקלות, השערים המהירים והכרטיס האדום ששינה את המשחק. זה קורה בכדורגל, נמשיך הלאה".